Gaziantep’te 431 kilo esrar ele geçirildi

Gaziantep'te iki ayrı kamyonda yapılan aramada toplam 431 kilo esrar ele geçirildi, olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 29.03.2010 - 15:23

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, bir ihbar üzerine, Diyarbakır'dan İstanbul'a gitmekte olan Talat T. idaresindeki ev eşyası yüklü kamyonu Gaziantep-Şanlıurfa otoyolu doğu turnikelerinde durdurdu.

Kamyonda yapılan aramada, ev eşyaları içerisinde gizlenmiş halde 423 kilo esrar bulundu. Kamyon sürücüsü Talat T. gözaltına alındı.

İkinci bir ihbarı değerlendiren narkotik ekipleri, Gaziantep-Şanlıurfa kara yolu 2. kilometrede, Mehmet Ö. idaresindeki kamyonu durdurdu. Emniyet Müdürlüğü garajına çekilen kamyonda, ev eşyaları içerisine gizlenmiş şekilde 8 kilo esrar ele geçirildi.

Bu arada, uyuşturucu yüklü kamyona öncülük ettiği ileri sürülen 2 ayrı otomobildeki İsmet K, Ümit A, Poyraz Murat B, Adem Ç, Savaş A. ve Sabri C. gözaltına alındı.

Şüphelilerin, Diyarbakır ve Şanlıurfa'dan aldıkları esrarı satmak üzere İstanbul ve Gaziantep'e getirmeye çalıştıklarının belirlendiği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...