Gaziler Günü mesajları (Gaziler Günü ne zaman?)

Gaziler Günü her yıl 19 Eylül’de kutlanıyor. Bu anlamlı günü hatırlatmak isteyen vatandaşlar, sosyal medya hesaplarından "Gaziler Günü" etiketiyle mesaj paylaşımında bulunuyor. Sosyal medyada en çok beğeni alan Gaziler Günü mesajlarını bir araya getirdik. İşte Gaziler Günü mesajlarından örnekler...

Gaziler Günü mesajları (Gaziler Günü ne zaman?)

102 yıl önce bugün (19 Eylül 1921), İstiklal Savaşı’nın başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’e gazi unvanı ve mareşal rütbesi verildi. Gaziler Günü, 27 Haziran 2002 yılında kabul edilen kanun ile her yıl törenler ile kutlanmaktadır. 

Gaziler Günü mesajları (Gaziler Günü ne zaman?) - 1

GAZİLER GÜNÜ MESAJLARI

"19 Eylül #GazilerGünü Kutlu Olsun
"Gaziler Yaşayan Anıtlardır."
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"

"Bu vatan size minnettardır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmetle, hayattaki Gazilerimizi saygıyla anıyoruz."

"Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm gazilerimizin #Gazilergünü kutlu olsun."

"19 Eylül #GazilerGünü'nde ülkemizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyor, geçmişten bugüne vatanı için canını ortaya koyup Gazilik mertebesine ulaşan tüm milli mücadele kahramanlarımızı saygıyla hatırlıyoruz."

"Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu ülke için hayatını ortaya koyan bütün kahramalara minnet borçluyuz."

Gaziler Günü mesajları (Gaziler Günü ne zaman?) - 2

"Memleketimizin her bir karış toprağında emeği ve izi olan, gerektiği yerde şehadeti göze alarak kahramanca mücadele eden tüm gazilerimizin #GazilerGünü'nü kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz olmak üzere ebediyete uğurladığımız gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz…"

"Yüzlerce mücadele, tek bir hedef uğruna; ilelebet yaşayacak Cumhuriyeti. Gaziler Günü'nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi minnetle anıyorum."

"Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazi' ve 'Mareşal' rütbesi verilişinin yıl dönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın bağımsızlığı ve milletimizin özgürlüğü uğruna canını siper eden gazilerimizin Gaziler Günü'nü kutluyor, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum."


"Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanımızı ve bayrağımızı korumak için canı pahasına mücadele eden kahraman gazilerimize minnettarız. "

"Vatan uğruna göğsünü siper eden, canını hiçe sayan kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü kutlu olsun!"

"Aziz milletimiz, tarihi boyunca büyük mücadeleler vermiş ve gelecek nesillere onurlu bir istiklal bırakmıştır. Bugünlerimizi inşa etmek için canları pahasına vatanımızı müdafaa eden tüm gazilerimize minnet borçluyuz."

Sayfa Yükleniyor...