İBB'den gaziyi otobüsten indiren sürücüye soruşturma

İstanbul'da ücretsiz kartla özel halk otobüsüne binen bir gazi, şoför tarafından yağmurlu havada otobüsten indirildi. İBB'den yapılan açıklamada, sürücü hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Haberler - DHA 25.01.2018 - 14:27

İBB'den gaziyi otobüsten indiren sürücüye soruşturma
Arşiv

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bir gazinin özel halk otobüsünden indirilmesiyle ilgili soruşturma başlattı. 

Olay, geçtiğimiz pazartesi günü Beşiktaş'ta çift katlı özel halk otobüsünde meydana geldi. Ücretsiz toplu taşıma kartıyla otobüse binen gazi ücretsiz kartın çift katlı otobüste geçerli olmadığını söyleyen sürücü tarafından otobüsten indirildi. 

Sürücü, kartını gösterip otobüse binmek isteyen gaziye, "Ben seni almıyorum. İstediğin yere git şikayet et, 50 sefer söyledim bu arabalarda geçmiyor" yanıtını verdi.

Yaşanan tartışma sonrası gazi,  yağmurlu havada otobüsten indirildi. 

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Sosyal medyada yayınlanmasının ardından tepki çeken olay üzerine  İBB'den yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Beşiktaş'ta 36YM hattında bir gazimizin ücretsiz seyahat kartı ile  iki katlı otobüse bindirilmemesi bizi fazlasıyla üzmüştür. Olayın sosyal medyada paylaşılması ile birlikte durumdan haberdar olup hemen İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ekiplerimiz Gazimizi evinde ziyaret etmiş ve yaşanan bu üzücü olay için özürlerimizi iletmişlerdir. Ayrıca sürücü hakkında hemen soruşturma başlatılmış olup cezai işlem uygulanacaktır. Bu üzücü olaydan dolayı gazimiz ve kamuoyundan özür dileriz. Gazilerimiz İBB için hep özel bir önem ve hassasiyet arzetmiştir. Bundan sonra da böyle olmaya devam edecektir" denildi. 

Sayfa Yükleniyor...