'Gece', 40 dakika süren bir karşılaşmanın hikayesi. Oyun, mevsimlerin birbirine karıştığı bir gecede, kentin merkezini ve kentin bir kenara ittiği kişileri anlatıyor:

“..kiralık, satılık bir cadde ve taksideki havaalanı müşterisi; kar yağdıran bulut ve boğucu bir yaz gecesi; iki genç insan ve sokak köşelerine sinmiş cırt cırt fermuarlar; sahil yolunda lodos ve meydanda sert esen rüzgar..”

Esin kaynağını meddah ile tek kişilik Japon kabuki anlatılarından alan oyun, kara alay ile öfkeyi, yakarış ile arzuyu farklı kişilerde ama aynı bedende anlatıyor.

'''Gece, Tarlabaşı Bulvarı’ndan Meydana Çıkmak” Nihal Geyran Koldaş’ın yazdığı ikinci oyun. Koldaş’ın ilk oyunu olan “Diller de Günahkar” Ayça Damgacı ve Şenay Gürler’in de rol aldığı kadrosuyla 2008 yılında İstanbul Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahnelenmişti. Nihal Koldaş bu sezon da Tiyatro Tem yapımı “Beraber ve Solo Şarkılar”da Ayşe Selen ve Şehsuvar Aktaş ile birlikte rol alıyor.

Bıçak Sırtı ve Güldünya gibi dizilerde rol alan Koldaş, geçtiğimiz günlerde Sinema Yazarları Deneği SİYAD tarafından verilen “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü “Çoğunluk” filmindeki rolüyle kazandı.

'Gece' Mart ayı boyunca her Salı 20:00 ve 21:00 ‘de Maya Sahnesi’nde