İçişleri Bakanı Ala: Geçici polis merkezleri kurulacak

İçişleri Bakanı Ala, terörle mücadeleye ilişkin yaptığı açıklamada "Bazı mahallelerde bir daha böyle hadiselerin olmaması için geçici polis merkezleri kurulacak" dedi.

ntv.com.tr 09.02.2016 - 16:43

İçişleri Bakanı Ala: Geçici polis merkezleri kurulacak

Terör operasyonlarının devam ettiği bölgelere geçici polis merkezleri kurulacak.

Açıklama, İçişleri Bakanı Efkan Ala'dan geldi.

Terörle mücadeleye ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulunan Ala, "Bazı mahallelerde bir daha böyle hadiselerin olmaması için geçici polis merkezleri kuruluyor" dedi.

Cizre'de yaralılar olduğu iddia edilen eve düzenlenen operasyonda 60 kişinin öldürüldüğü iddialarına da değinen Ala, şunları söyledi:

"Cizre'de faaliyet tamamlanmak üzere. Resmi ve doğru açıklamalara bakılmalı. Başka açıklamalara itibar edilmemeli. Kim ambulans istemişse gidebileceği yere kadar gitmiştir.

Ambulanslara saldırılar olmuştur. Söylenilen yerlere gidilmiş ama bir şey çıkmamıştır. Söylenen haberler de doğru değildir. Öldürülen, etkisiz hale getirilenler ailelerine teslimi sağlanıyor. Her bilgi geldiğinde önce yanlış mı doğru mu diye önyargı sergilemeden devlet olarak gereğini yapıyoruz. Sağlık Bakanlığı ve valiliğin yaptığı açıklamalara itibar edilmelidir."

Ala Silopi ilçesinde gündüzleri sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını hatırlatarak şöyle devam etti:

"Silopi'de gündüzleri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Vatandaşın can güvenliğinin korunması ve sivillere zarar gelmemesi önceliğimiz. Bu nedenle sokağa çıkma yasağının kaldırılması zaman alıyor."

Sayfa Yükleniyor...