NTV

Geçmişin romantizmi İstanbul'da canlanacak

Anadolu Ajansı

Türkiye
Geçmişin romantizmi İstanbul'da canlanacak

19 Grammy ödüllü gitarist Eric Clapton ve rock müzik sanatçısı Steve Winwood, Avrupa turnesi kapsamında 13 Haziran'da İstanbul'da konser verecek.

İki efsane ismi, Eric Clapton ve Steve Winwood'u canlı performansla Santralistanbul'da bir araya getiren ve sanatçıların Avrupa turnesinin son ayağı olan konserin biletlerinin çoğu tükendi.

Birliktelikleri yıllar öncesine dayanan Clapton ve Winwood, dostlukları pekiştikçe yanlarına davulcu Ginger Baker ve basçı Rich Grech'i alarak Blind Faith'i kurdu.

Grup, 1969 yılında liste başı olan grupla aynı ismi taşıyan tek bir albüm yayımladıktan sonra dağıldı. Sonraki yıllarda Clapton da Winwood'un kariyerinde spotlar ışıltısını hiç kaybetmedi.

Clapton 19 Grammy Ödülü kazandı ve 3 farklı durumda 'Rock'n Roll Hall of Fame'e davet edilmenin onurunu yaşadı. Winwood 'Yılın Albümü' ve 'Higher Love' şarkısıyla 'En İyi Erkek Vokal Performansı' gibi dallarda Grammy aldı.

'Geçmişte yapılan müziğin güzelliğini ve romantizmini' yeniden yaratmak için bir araya gelen ikili, konserlerinde 'Blind Faith' albümünden seçtiklerini de seslendirerek müzikseverlere unutulmaz anlar yaşatıyor.