‘Gel artık, yolunu gözlüyoruz’

Bursa'da maden ocağında meydana gelen grizu faciasında göçük altında hayatını kaybeden 10 işçiden 1'inin daha cesedine ulaşıldı. İşçi yakınlarından biri "Gel artık, yolunu gözlüyoruz'' diye seslendi.

Anadolu Ajansı 12.12.2009 - 11:19

‘Gel artık, yolunu gözlüyoruz’

Kurtarma ekipleri zorlu bir çalışmanın ardından, Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Bükköy'den Yusuf Karaca'nın cesedine ulaştı. Karaca'nın cesedi, ailesi tarafından teşhis edildi.


Böylece göçükten cesedi çıkarılan işçilerin sayısı 10'a ulaştı.

Bu arada, arama kurtarma ekibindeki görevliler, göçüğü kazıp destekleyerek güçlükle ilerlediklerini, kalan 9 kişinin bulunduğu bölgeye ulaştıklarını tahmin ettiklerini bildirdi.

KARDEŞİNİN YATAĞINDA BEKLİYOR
Göçükte hayatını kaybeden ve henüz cesedine ulaşılamayan Ramazan Baştepe'nin ağabeyi Yaşar Baştepe, madenin yatakhanesindeki kardeşine ait yatakta, cesede ulaşılmasını bekliyor.

Kardeşinin, ailesinin oturduğu Kütahya'nın Gediz ilçesine bağlı Yağmurlar köyüne 2-3 ayda bir gidebildiğini belirten Baştepe, şunları söyledi: ''9-18 yaşları arasında 4 kızı var. Onları çok seviyor, ama ekmek parası için yüzlerini belirli aralıklarla ancak görebiliyordu. Köyde kendi yaptırdığı bir ev vardı. Onun borcunu ödemek için ailesinden uzakta yerin metrelerce altında çoğu dönem güneşin yüzünü görmeden çalışıyordu.''

Ağabey Baştepe, kızları ve eşinin buraya gelemediğini, cesedinin bir an önce çıkarılmasını beklediklerini aktardı.

'GEL ARTIK, YOLUNU GÖZLÜYORUZ'
Öte yandan, göçük altında kalan Murat Aydın'ın eşi Fatma Aydın ve yakınları da maden sahasında sinir krizleri geçirdi.

Kızılay'ın, sosyal destek uzmanları ve diğer işçi yakınları tarafından yatıştırılmaya çalışılan Fatma Aydın, göçük altındaki eşine ''Gel artık, yolunu gözlüyoruz'' diye seslendi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...