Gelecek Turizmde

Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı işbirliğinde Gelecek Turizmde- Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu projesi başladı.

07.03.2013 - 17:13

Gelecek Turizmde

Gelecek Turizmde – Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’yla yerel ürün geliştirilmesi, sürdürülebilir yaşam alanları oluşturulması, gelir getirici araçlar ya da yeni işgücü yaratılmasına dair Sürdürülebilir Turizm projelerine destek sağlanıyor. Özel ve kamu kurumlarının işbirliğiyle geliştirilen projelere başvuru kabul edilirken, projeyle fon desteğinin yanı sıra danışmanlık, iletişim ve eğitim desteği de verilecek.

Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığıyla hayata geçen Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu altında destek verilecek projeler, Çalışma Grubu tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda, Sürdürülebilir Turizm Fonu Jürisi tarafından seçilecek.

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu ile özel ve kamu kurumlarının işbirliği içinde kalkınma odaklı turizme yönelik uygulamaların oluşmasını teşvik etmeyi amaçlıyor. Fon desteği sağlanacak projelere eğitim, iletişim ve mentorluk gibi uygulama destekleri de verilecek; projelerin işleyişi uzman bir ekip tarafından takip edilerek etki ve sonuçların ölçümlenmesini sağlanacak.

Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’yla yerel ürün geliştirme, Tarımsal/Kırsal/Eko/Kültür turizmine yönelik faaliyetler yürütme, sürdürülebilir yaşam alanları oluşturma, gelir getirici araçlar ve yeni işgücü yaratma, yerel alanda kapasite geliştirme gibi konulardaki projelere destek verilecek.

Destek fonundan yararlanmak isteyen proje sahiplerinin, detaylı bilgi ve başvuru için www.gelecekturizmde.com adresini ziyaret etmeleri gerekiyor. 

Detaylı bilgi için tıklayın!

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...