"Düğün günü 40 bin liralık altınlarla kaçtı" iddiası

Nevşehir’de gelin adayının düğün günü yaklaşık 40 bin lira değerindeki altınlarla kaçtığı iddia edildi.

Anadolu Ajansı 02.10.2015 - 13:27

"Düğün günü 40 bin liralık altınlarla kaçtı" iddiası

Sanayi Bölgesi'nde işçi olarak çalışan damat adayı Hasan Erdoğdu (25), Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvurarak, altınları alarak kaçtığını iddia ettiği nişanlısı Kader K. (23) ve ailesi hakkında şikayetçi oldu.

Merkeze bağlı Göre beldesinde yaşayan Erdoğdu, şikayet dilekçesinde, bir düğünde tanıştıkları Kader K'nın yaklaşık 40 bin liralık altınları alarak kaçtığını ileri sürdü.

Kader K. ile Şanlıurfa'da yapılan törenle nişanlandıklarını ifade eden Erdoğdu, şöyle konuştu:

"Nişanda yüzüklerimiz takıldı. Epeyce bir masraf yaptım. Ardından düğünün kısa sürede yapılmasını istediler. Nevşehir'e döndükten hemen sonra düğün hazırlıklarına başladık. Şanlıurfa'dan geldiler ve burada da kına gecesi yaptık. Düğünün yapılacağı gün ise kardeşim ve kendi kardeşiyle kuaföre gitti. Burada kardeşimi marketten su alması bahanesiyle kuaförden gönderdikten sonra altınlarla birlikte kaçmış. Sonrasında jandarmaya giderek şikayetçi oldum. 40 bin lira değerinde altın ve elbise almıştım. Allah'tan bulsunlar, yapacak bir şey yok. Düğün günümüz perişan oldu, kepaze olduk."

Bu tür olaylara karşı aileleri duyarlı olmaya çağıran Hasan Erdoğdu, iyi bir araştırmanın ardından düğün hazırlıkları yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Damat adayının annesi Meryem Erdoğdu da mağdur olduklarını belirterek, “Ortada kaldık ve millete rezil olduk. Bir sürü de paramız gitti. Geline 6 tane bilezik bir de set almıştık. Bunun yanında küpe ve yüzükler var" dedi.

Baba İsmail Erdoğdu ise kına gecesinin ardından yaşanan olayın önceden kurgulandığına inandıklarını ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...