'Gelin görkemli çınarın altında buluşalım'

Karaman'da konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, "Gerçeği görüyorsunuz artık, hırsızı da görüyorsunuz. Bunlardan Türkiye’yi kurtaralım istiyoruz. Gelin görkemli çınarın altında buluşalım" dedi.

17.01.2014 - 14:25

'Gelin görkemli çınarın altında buluşalım'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karaman'da partisinin aday tanıtım toplantısına katıldı.

Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Milyarları götürdüler, 7 sülalelerini doyuracak kadar götürdüler. Deseler ki şu kadar paraya doyacağız. Yardım kampanyası yapıp o parayı toplayacağız.

Her vatandaşıma saygılım hangi partiye oy verdiyse verdi. Huzur olması lazım bizim ülkemizde, çatık kaşlı olmamız lazım. Onun için diyorum ki gelin gücümüzü birleştirelim. Gerçeği görüyorsunuz artık, hırsızı da görüyorsunuz. Bunlardan Türkiye’yi kurtaralım istiyoruz. Gelin görkemli çınarın altında buluşalım. Gökkuşağı gibi 7 rengimiz, 7 bölgemiz var.

Kimseyi neden böyle düşünüyorsun diye suçlamayalım. Farklı düşüncelere saygı göstermeliyiz. Düşünce farklılıkları o toplumun gelişmesinin dinamosunu oluşturur.

30 Mart’ta yeni bir Türkiye olacak. Sabah bir şey öğlen başka bir şey söylemeyeceğiz. Kimseyle kavga etmeyeceğiz.

Müslüman coğrafyasında barışın adresi olmalıyız. Buradan silah veriyoruz, git Suriye’deki kardeşini öldür diyoruz. O yüzden huzurun adresi CHP diyorum.

Varlık içinde, birlik içinde, özgür yaşayacağız. Kimseyi ayrıştırmayacağız. Her yer Taksim olabilir, bence mahsuru yok."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...