Ankara'daki katliamın genç kurbanları gelinlikle uğurlandı

Ankara'daki katliamda hayatını kaybedenlerden Metin Peşmen ve Leyla Çiçek, Mersin'de; Necla Duran da Hatay'da toprağa verildi. Çiçek ve Duran’ın tabutunun üzerine gelinlik örtüldü.

Anadolu Ajansı 12.10.2015 - 16:15

Ankara'daki katliamın genç kurbanları gelinlikle uğurlandı

Mersin’de Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Tarsus Şubesi üyesi 53 yaşındaki Metin Peşmen için Tarsus Cem ve Kültür Evi bahçesinde tören düzenlendi.

Evli ve 3 çocuk babası Metin Peşmen'in cenazesi, konuşmaların ve cenaze namazının ardından Tarsus Şehir Mezarlığı'nda defnedildi.

Törene CHP Mersin Milletvekilleri Hüseyin Çamak, Fikri Sağlar ve Aytuğ Atıcı ile çok sayıda kişi katıldı.

HDP Tarsus İlçe Teşkilatı üyesi Leyla Çiçek'in (23) naaşı da Mithatpaşa Mahallesi'ndeki evine getirildi.

Üzerine gelinlik konulan Çiçek'in tabutu, kadınlar tarafından taşınarak Tarsus Şehir Mezarlığı'na götürüldü. Çiçek'in cenazesi namaz sonrasında toprağa verildi.

Katliamın kurbanlarından 27 yaşındaki Necla Duran'ın cenazesi ise Hatay'ın Defne ilçesine bağlı Aşağıokçular Mahallesi'ndeki evine getirildi.

Anne Münire Duran, üzerine gelinlik örtülen kızının tabutunu görünce gözyaşlarına hakim olamadı.

Cenaze, araca konulurken evin önünde toplanan grup, Duran'a ait fotoğrafların yer aldığı pankartlarla, slogan atarak Harbiye Caddesi'nden Aşağıokçular Mezarlığı'na kadar yürüdü.

Namazın ardından Necla Duran'ın cenazesi, gözyaşları arasında defnedildi.

Cenaze törenine HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ile çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi ve vatandaş katıldı.

Sayfa Yükleniyor...