Gelir İdaresi Başkanlığı 337 personel alımı yapacak (GİB personel alımı başvuru şartları neler?)

Gelir İdaresi Başkanlığı 337 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Peki, Gelir İdaresi Başkanlığı personel alımı şartları neler? İşte ayrıntılar...

03.02.2021 - 11:46

Gelir İdaresi Başkanlığı 337 personel alımı yapacak (GİB personel alımı başvuru şartları neler?)

Gelir idaresi Başkanlığı, koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonunda toplam da 337 (üç yüz otuz yedi) sözleşmeli personel alınacağını belirtiği bir ilan yayımladı.

Merkez ve taşra teşkilatının bulunduğu 73 ilde 337 sözleşmeli personel alımı yapacak olan GİB,  koruma ve güvenlik görevlisi alımı için sınav yapacak.

BAŞVURULAR HANGİ TARİHLERDE YAPILACAK

Gelir idaresi Başkanlığı personel alımı ilanına göre, başvurular 1 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayıp, 10 Şubat 2021 Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecek.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

-Başvurular, adayların http://sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacak.

-Adaylar ilanda belirtilen görev yerlerinden en fazla 5 (beş) yer için tercihte bulunabilecek.

-İlanda adayların elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak, başvurularını son güne bırakmamaları uyarısında bulunuldu.

SINAV BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,

- 01.01.2021 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.),

- Üniversitelerin ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak,

- ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Ön Lisans) katılmış ve KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

- Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak ve 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak,

- Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

SINAV TARİHİ VE YERİ

- Sözlü sınav 1 Mart - 11 Mart 2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

-Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, sözlü sınav tarihinden en az 10 gün önce GİB internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) ilan edilecek. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak.

SINAV ŞEKLİ VE KONULARI

- Sınav sözlü olmak üzere tek aşamalı olarak yapılacak.
- Sözlü sınav konuları; genel yetenek, genel kültür ile istihdam edileceği alana ilişkin mesleki konulardan oluşacak.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...