Sons of Anarchy’de canlandırdığı Kip ‘Half Sack’ Epps karakterini yanı sıra The O.C ve Boston Public dizilerinde de rol alan ve The Runaways filmiyle de tanınan Lewis, detayları kesin olarak bilinmeyen olaylar zincirinin ardından Los Feliz’deki evinin çatısından yola düşerek öldü.

Polis, Çarşamba sabahı yerel saatle 11.00 sularına doğru Lewis’in kiracısı olduğu düşünülen Catherine Davis’le kavga ettiğini, kadının evinden çığlıklar yükseldiğine dair ihbar aldıklarını belirtti. Polise bilgi veren görgü tanıkları, genç aktörün Davis’in evinden ayrıldıktan sonra bir duvarı aşarak bir boyacı ve bulunduğu binada oturan bir komşusuyla kavga ettiğini, ardından tekrar yaşlı kadının evine döndüğünü anlattı. Lewis, evinde ölü bulunan ve kendisinin öldürdüğü düşünülen Davis’in yanından ayrıldıktan sonra tekrar iki adamla kavgaya tutuştu.

ABD’li aktörün cesedi, kavgaya tutuştuğu duvardan iki metre ötedeki yolun üzerinde bulundu. Magazin sitesi TMZ, Lewis’in uyuşturucu maddelerin etkisinde olabileceğini öne sürdü. Lewis’in kiracısı olduğunu düşünülen kadınla ve iki adamla neden kavga ettiği bilinmezken, adli tıp yetkilileri kesin ölüm nedenini açıklamış değil.