Genç: CHP’ye değil, bana yalvarsın

CHP’li Kamer Genç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik sözleri üzerine Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan kendisini uyarılmasını talep etmesine kızdı. Genç, “Gidip CHP grubuna yalvaracağına gelsin bana yalvarsın" dedi.

Haberler 28.04.2013 - 18:13

Genç: CHP’ye değil, bana yalvarsın

CHP Tunceli Kamer Genç, TBMM’deki sözleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kendisini uyarmasını isteyen Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e tepki gösterdi.

Genç, "Benim yasalara aykırı bir konuşmam varsa iç tüzük var, anayasa var. Ona göre işlem yapsın, gidip CHP grubuna yalvaracağına gelsin bana yalvarsın" diye konuştu.

Genç, “Cemil Çiçek eğer benim konuşmamı anlayacak kapasitede değilse, o makamı terk etsin. Bana karşı kendisinin özel bir kini var" dedi.

Kamer Genç, geçen hafta Meclis Genel Kurulu’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e ''Acaba Atatürk bu Cumhuriyet'i kurmasaydı o makamda oturacak mıydınız? Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz'' demişti.

Bakan Fatma Şahin’in tepki göstermesi üzerine tartışma yaşanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...