Genç kızı barışa karşılık verdiler

Hakkari'de iki aile arasında çıkan kavganın ardından barışın sağlanması için 17 yaşındaki bir kızın, karşı tarafa verildiği iddia edildi. Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, olayla ilgili inceleme başlattı.

Anadolu Ajansı 15.03.2010 - 13:48

Merkeze bağlı Taşbaşı köyünde yaşayan H.D'nin (50), imam nikahlı 5 çocuklu Z.Ç'yi (40) kaçırdığı iddiasıyla geçen yıl Demir ve Çiftçi aileleri arasında çıkan 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan kavganın kan davasına dönüşmemesi için köyün ileri gelenleri tarafından çalışma başlatıldı.

Barış sağlama girişimleri sonucunda, H.D'nin, 120 bin lira ile silah ve 17 yaşındaki kızı N.D'yi, kaçırdığı Z.Ç'nin eşi K.Ç'ye (45) verdiği iddia edildi.

Bu iddialar üzerine çalışma başlattıklarını belirten Sosyal Hizmetler İl Müdürü Selahattin Keskin, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın talimatı doğrultusunda inceleme başlattıklarını söyledi.

Konuyu araştırmak üzere, sosyal hizmetler uzmanlarını görevlendirdiklerini bildiren Keskin, uzmanların köyde incelemede bulunarak, taraflarla görüşeceğini, inceleme sonunda gerekli çalışmaların yürütüleceğini ifade etti.

GÖÇ ETMİŞLERDİ
Hakkari'nin Taşbaşı köyünde Demir ve Çiftçi aileleri arasında 15 Aralıkta çıkan kavgada 1 kişi ölmüş, 7 kişi yaralanmıştı.

Olayın ardından Demir ailesinden H.D'nin evi ateşe verilmiş, Hakkari Valiliği de bu ailenin bir bölümünü köyden tahliye ederek, kent merkezine yerleşmesini sağlamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...