Genç vokaller yarışıyor

Bu yıl yedincisi düzenlenen Nardis Genç Vokal Yarışması’nın finali yarın gerçekleşiyor. 1 Mart’taki final gecesi NTV Radyo’dan canlı yayınlanacak.

Genç vokaller yarışıyor

Nardis Genç Vokal Yarışması, Türkiye’nin her köşesinden caz müziğine gönül vermiş genç yeteneklerin uluslararası caz platformlarına taşınmasını hedefliyor. İlk kez, 2005 yılında Nardis Jazz Club’ın sahipleri Zuhal ve Önder Focan’ın girişimiyle başlayan Nardis Genç Caz Vokal Yarışması, hem caz vokallerine sahnesini açıyor, hem de Türkiye’de caz müziğinin ve bilincinin gelişmesine katkı sağlıyor.

Geçen yıllarda Nardis’in yarışmasına katılan genç yetenekler, başarılarını, Avrupa ve ABD’nin saygın müzik okullarından eğitim bursu kazanarak ve çeşitli festivallerde önemli ödüller alarak pekiştirdi.

Final gecesinde başarılı performans gösteren adaylardan seçilecek olanları bekleyen heyecan verici ödüller ise şöyle;

• LITVANYA, JAZZ VOICES, 31 Mart – 3 Nisan 2011
• POLONYA, PULLOWY WORKSHOP, TEMMUZ 2011
• Her yıl Temmuz ayında Finlandiya’da yapılan Lady Summertime yarışması

Jüri üyeleri arasında Alexandra Ivanoff (Müzisyen- Yazar), Banu Güven (Gazeteci- müzisyen), Hakan Tüfekçi (NTV Radyo Programcısı), Neşet Ruacan ( Müzisyen), Önder Focan (Müzisyen), Sedat Ergin, (Gazeteci), Sevin Okyay (NTV Radyo Programcısı) ve Sibel Köse'nin (Müzisyen) de bulunduğu Nardis Genç Caz Vokal Yarışması, 1 Mart Salı akşamı saat 21.30’da, NTV Radyo’da.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...