DENİZLİ - TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, Genç Tema Eğitim Günleri Toplantısı'nda 40 ildeki 47 üniversiteden 150 genci toprak için, doğa için bir arada görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Karaca, ''Bir rüya bu. Bugünleri görünce kendimi rüyada gibi görüyorum. Çaycımızla birlikte 4 kişi olarak yola çıkmıştık. Şimdi üniversite gençliğinin bu işe sahip çıkmasından büyük mutluluk duyuyorum'' diye konuştu.

Türkiye'deki toprakların en verimli şekilde kullanılmasıyla ülkede aç insanın kalmayacağını kaydeden Karaca, ''Toplumsal barış, toprağın en verimli şekilde kullanılmasıyla sağlanacak. Bunun için de bilinçli bir toplum olmamız gerekiyor. Toprağın verimli hale gelmesiyle ülkemizde aç insan kalmayacak'' dedi.

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Lütfü Baş da kendisinin tıp doktoru olmasına rağmen bu hareketin içinde olduğunu belirterek, ''TEMA ile karşılaşınca ülkeme borcumu ödeyemediğimi düşündüm ve bu harekete katıldım. TEMA'nın ruhu, vatan ruhu, doğaya sevgi ruhudur. 16 yıldır izin günlerimi bu hareketin içinde geçirdim. Burada gençlerden yeni bir enerji aldım'' diye konuştu.

40 ildeki 47 üniversiteden 150 gönüllü genç TEMA üyesi, Türkiye'de yaşanan çevre sorunlarını ve çözüm önerilerini tartışacak.