NTV

Genel başkan adayları: Kurultay adresinde olacağız

NTV Haber

Türkiye

MHP'deki kurultay krizi ile ilgili Genel başkan adaylarından ortak açıklama geldi. Meral Akşener, kongre salonunda inceleme yaptı. Salona 4 aday birlikte geleceklerinin altını çizen Akşener, "Baskıya rağmen kurultay yapmaya çalışacağız" dedi.

İlişkili Haberler

MHP'deki kurultay krizi ile ilgili muhaliflerden beklenen açıklama geldi. 

Milliyetçi Hareket Partisi'nde muhalif genel başkan adayları, sabah saat 10'da kurultayın yapılacağı adreste olacaklarını duyurdu. 

4 genel başkan adayı ortak açıklamalarında, "MHP kurultayının yaptırılmaması için hukukun ayaklar altına alındığını" savundu.

Açıklamada, "Bütün bu Anayasa ve yasaların çiğnenmesi ve fiili baskı ve engellemelere rağmen biz aşağıda isim ve imzası bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan adayları 15 Mayıs 2016 tarihinde saat 10.00'da Kurultayımızın yapılacağı adreste olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz" denildi.

Mahkeme kararlarının ardından Ankara Valiliği kurultayın yapılamayacağı ve önlem alınacağını açıklamıştı.

Muhalif adayların kurultay salonunun bulunduğu adrese gitmeleri, burada Yargıtay kararının beklenmesi yönünde açıklama yapmaları bekleniyor.

Meral Akşener, kongre salonunda inceleme yaptı. Salona 4 aday birlikte geleceklerinin altını çizen Akşener, "Baskıya rağmen kurultay yapmaya çalışacağız" dedi.

Akşener, muhalif genel başkan adaylarıyla birlikte bugün delege ve hazirun cetveliyle kongrenin yapılacağı alandaki güvenlik noktasına kadar gideceklerini duyurarak, "İlle de salonda toplantı yapmaya gerek yoktur. Yarın (bugün) biz oraya gideceğiz ve hazirun cetvelimizle birlikte delegelerimizin orada olduğunu ve o kongrenin yapılacağını herkese göstereceğiz. Biz yarın (bugün) oradayız. Yarın (bugün) saat 10.00'da aday arkadaşımla birlikte, beraber, aynı anda Anadolu Oteli'nin orada olacağız" dedi.

Olağanüstü kurultay ile ilgili bir açıklama da Çağrı Heyeti'nden geldi. Açıklamada "Baskılara rağmen kurultayı yapmaya çalışacağız" ifadesine yer verildi. 

ETİKETLER