Geneleve soktuğu kadın borcunu ödemeyince

İzmir’de geneleve usulsüz giriş işlemlerini yapıp kendine borçlandıran, sonra borcunu ödemeyen kadını vurmak isteyen bir kişi ve ekibi tutuklandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 17.05.2010 - 10:38

Bir istihbaratı değerlendiren İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Büro Amirliği ekipleri, M.E.Y'yi öldürmeyi planladığı öğrenilen U.Ö. ile kendisini azmettiren suç örgütü lideri C.T. ve olaya karışan örgüt elemanları Ö.G. ve A.T'yi yakaladı.

Sorgulama sonucunda, C.T'nin İzmir Genelevi'nde çalışacak kadınların giriş işlemlerini para karşılığında usulsüz şekilde yaptığı belirlendi. M.E.Y'nin de C.T'ye bir kadının giriş işlemlerini yaptırarak borçlandığı, borcunu ödeyemeyince C.T. ve adamları tarafından öldürülmesinin planlandığı ortaya çıktı.

Polis ekipleri, öldürülmek istenen M.E.Y'yi de İzmir Genelevi'ne para karşılığında usulsüz şekilde kadın girmesine aracı olduğu iddiasıyla gözaltına aldı.

C.T, Ö.G, A.T. ve U.Ö'nün ''adam öldürmeye teşebbüs'', M.E.Y'nin ise ''suç örgütüne para karşılığında usulsüz işlem yaptırmak'' suçlarından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...