Bahçeli'den Genelkurmay Başkanı'na: Dersini mi kırdın

Şan Fırat operasyonu üzerinden Genelkurmay Başkanı Özel'i eleştiren MHP Lideri Bahçeli, "Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın?" ifadesini kullandı.

ntv.com.tr 25.02.2015 - 14:20

Bahçeli'den Genelkurmay Başkanı'na: Dersini mi kırdın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Devlet Bahçeli, TSK'nın gerçekleştirdiği ''Şah Fırat'' operasyonunu da sert sözlerle eleştirdi.

''VATAN KONUSU İŞLENİRKEN DERSİ Mİ KIRDIN, OKULDAN MI KAÇTIN?''

Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e "Sayın Özel paşa senin için vatan nedir? Yoksa Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın?" diye sordu.

Bahçeli, operasyonu "Al At, Ah Mat Operasyonu" olarak nitelendirdi ve operasyonla Türk devletinin vatanından çekildiğini savundu.

Bahçeli, şöyle devam etti:

"Bu olacak, yenilecek, yutulacak şey değildir. Davutoğlu, buna başarı demekte, bu rezillikle övünmektedir. Cumhurbaşkanı, söz konusu bozgun için 'Her türlü takdirin fevkinde, başarılı bir operasyon' yorumunda bulunmaktadır. Özel Genelkurmay Başkanı, 'geride değerli emanetler bırakılmadığını', Davutoğlu da 'manevi emanetler alındıktan sonra geride kalan yapıların kullanılmaz hale getirildiğini' şuursuzca dile getirmişlerdir. Demek ki vatan değerli görülmemektedir. Büyük atamızın kemiklerini oradan buraya taşımak, marifet olarak sunulmaktadır. Bugün Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'ndan rahatlıkla ve gurur duyarak vazgeçenler, Allah muhafaza yarın Erzurum'u, Diyarbakır'ı, Edirne'yi önüne gelene peşkeş çekeceklerdir.

''SAYIN ÖZEL PAŞA, SENİN İÇİN VATAN NEDİR?''

Sayın Özel Paşa, senin için vatan nedir? Yoksa Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın? Sayın Davutoğlu, ya sana ne demeli Ya seni nasıl izah etmeli Stratejik derinliğin çuvalına her şeyi koydun da bir tek vatanı mı unuttun Sayın Erdoğan, bu çerçevede sana bir şey demek zaman israfıdır, zira sen vatanla yollarını çoktan ayırdın, çoktan bu defteri kapattın."

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Geçtiğimiz hafta cuma günü Ege Üniversitesi'nden acı haber geldi. Fırat evladımızı şehit eden katil bu hunhar eylemi herkesin gözü önünde yapmıştır. 46 yıldır şehitlerimizin gözyaşlarınına ardı arkası kesilmiyor. Ne çok ölüyor ne çok üzülüyoruz.

İSTİFA ÇAĞRISI

Bahçeli'nin gündeminde, Ege Üniversitesi (EÜ) Edebiyat Fakültesi önünde karşıt görüşlü gruplar arasında çıkan ve Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun yaşamını yitirdiği olaylar da vardı.

MHP Lideri, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'ı istifaya çağırdı.

''FAKÜLTE KORİDORLARI KANDİL'DEKİ MAĞARALAR GİBİ''

Biz şehitler ölmez vatan bölünmez demeyi sürdüreceğiz. PKK'lı katiller Ege Üniversitesi'nin her yerine yuvalanmıştır. Üniversite yönetimi uyumuş veya sorunları ağırdan almıştır. Fakülte koridoları sanki Kandil'deki mağaralar gibidir.

''GÖZ GÖRE GÖRE ÖLÜME TERK EDİLDİ''

Bir evladımız göz göre göre ölüme terk edilmiştir. Ege Üniversitesi Rektörü ne iş yapmaktadır? Koltuğunda oturmayı hala onursuzca sürdürecek midir?''

''SİZİN FİLMİNİZ BUYSA...''

TSK'nın gerçekleştirdiği ''Şah Fırat'' operasyonu ile ilgili de konuşan Bahçeli, ''Sizin filminiz buysa biz ömür billah reklam izlemeye razıyız. Süleyman Şah Türbesi vatan toprağıdır. Türkiye, 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz'dan beri ilk kez geri çekilmiş, ilk defa vatan bildiği toprakları geride bırakmıştır. Göre göre, bile bile AKP, vatanımızın bir parçasını koparıp atmıştır. Türk tarihinde böyle bir zillet, böylesi zelil bir vaka pek az yaşanmıştır. AKP Hükümeti, Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'nu tehdit ve şantajlara boyun eğerek arkasına bakmadan terk etmiştir. Ne hakla hangi yetkisyle kime sorarak vatan toprağından vazgeçtiniz? Sayın Özel paşa senin için vatan nedir? Yoksa Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın?"' dedi.

''HAKKIMIZ VARSA HARAM OLSUN''

''AKP'nin lugatında erkekliğin onda dokuzu kaçmak kalanı da susmaktır'' diyen Bahçeli ''Vatan toprağını bombalayıp tahine geçtiler hakkımız varsa haram olsun'' ifadesini kullandı.

''IŞİD KİMDİR Kİ HÜKÜMET KAÇMAKTADIR?''

Bahçeli sözlerine şöyle devam etti: 

''IŞİD kimdir ki hükümet kaçmaktadır? IŞİD'den kaçarken PKK'ya komşu olmak neyin nesidir? Şam yönetimi misilleme yaparsa hükümet bununla nasıl başa çıkacaktır? Sayın Davutoğlu, bu toprakların kilidini açan Ertuğrul neslinin bedduasını daha fazla üzerinize çekmeyin.''

''MECLİS ARENAYA DÖNDÜ''

MHP Lideri Bahçeli, Meclis'te görüşmeleri tartışmalarla devam eden İç Güvenlik Paketi ile ilgili ise ''Gazi Meclis arenaya dönmüştür. AKP her türlü uzlaşma ve diyaloğa kapalıdır. Nezaket kalmamıştır. Meclis'in itibarı ayaklar altına alınmıştır. Biz, molotofun, bonzainin, maske takıp suç işlemenin ve her türlü suç aleti kullanmanın cezai sorumluluğunun pek tabiidir ki artarılmasını istiyoruz ve Davutoğlu'nun demokratik itirazlarımızı püskürtmek amacıyla bizi HDP'yle yan yana gösterme kurnazlığını da şiddetle reddediyoruz. HDP'nin kuyruğuna kimin takıldığını, kimin ihanet resminde beraber gülücükler saçtığını milletimiz görmektedir. Davutoğlu, bu ucuz siyasi yollara tevessül etmemelidir'' şeklinde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SESLENDİ: DELİKANLIYSAN AÇIKLA DA GÖRELİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da sert sözlerle eleştiren Bahçeli, ''Erdoğan'ın Twitter'daki belalısına delikanlıysan çık ortaya diyecek kadar gözü dönmüştür. Bu ikili arasına girmek bize düşmeyecektir. Kendi hesaplarını kısa süre içerisinde görmeli en samimi dileğimdir. Ancak şunları da söylemeden geçmek doğru olmayacaktır. Sayın Erdoğan eğer sen delikanlıysan 17-25 aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun iç yüzünü, villada oğlunun eritemediği servetin kaynağını açıkla da görelim. Eğer delikanlıysan PKK'ya ne vaad ettin söyle de bilelim. Eğer mertsen Musul Başkonsolosluğunda rehin alınan vatandaşlarımıza karşılık IŞİD'e ne verdin,  İmralı canisine hangi sözleri lütfettin anlat da ilk ağızdan öğrenelim. Yine cesaretin varsa delikanlılığına güveniyorsan AKP'yi sana kim kurdurdu? Seni kim görevlendirdi? Türk milletinin bölünmesi için seni kim tembihledi bahset de merakımızı giderelim. Biz seni biliyor ve tanıyoruz lakin milletimizin de gerçek yüzünü görmesinin hakkı olduğunu düşünüyor ve buna yürekten inanıyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...