Genelkurmay: Irak'ın katkısını istiyoruz

PKK'nın silahsızlandırılması ve yasadışı ilan edilmesi konusunda karşılıklı görüşmeler sürerken, Genelkurmay'dan konu hakkında açıklama geldi. Genelkurmay'ın açıklamasında "Irak'ın katkısını biz de istiyoruz" denildi.

Haberler 26.12.2008 - 14:55

Genelkurmay: Irak'ın katkısını istiyoruz

Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, haftalık bilgilendirme toplantısında soruları yanıtladı.

Tuğgeneral Gürak, Irak Devlet Başkanı Celal Talabani'nin terör örgütü PKK'yla ilgili  açıklamaları ve bu kapsamda Irak Başbakanı Nuri El Maliki'nin Türkiye ziyareti  ile ilgili bir soruyu yanıtlarken ''Irak'ın bölücü terör örgütüyle mücadeleye katkıda bulunması bizim de arzu ettiğimiz bir durumdur. Biz de gelişmeleri takip ediyoruz'' diye konuştu.

"TSK TARTIŞMADAN RAHATSIZ"
Tuğgeneral Gürak, eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, son dönemde yaptığı açıklamalarla  ilgili bir soru üzerine de, ''Gerçek anlamda hiç kimseye tam yarar sağlamadığını  düşündüğümüz bu şekildeki haberlerin ve yorumların medyada yer almasından TSK olarak üzüntü ve rahatsızlık duyuyoruz'' dedi.

Org. Özkök, verdiği ropörtajda Genelkurmay Başkanlığı döneminde 28 Şubat sürecinden çıkardığı derslerle hareket ettiğini söylemişti.

Sayfa Yükleniyor...