Genelkurmay: K. Irak'ta 228 hedef vuruldu

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari’de askerin şehit olmasının ardından Türk jetlerinin Kuzey Irak’ta aralarında Kandil Dağı da olmak üzere 60 hedefi vurduğunu açıkladı. Bölgedeki 168 hedef de top atışına tutuldu.

18.08.2011 - 09:24

Genelkurmay: K. Irak'ta 228 hedef vuruldu

Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Irak’a düzenlenen bombardımanla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

“17 Ağustos 2011 günü akşam saatlerinden itibaren bölücü terör örgütüne ait Kandil Dağı, Hakurk, Avaşin-Basyan, Zap ve Metina Bölgesindeki 60 hedefe, Türk Hava Kuvvetleri uçakları tarafından başarılı bir taarruz harekatı icra edilmiştir.

Görevlerini başarıyla tamamlayan uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir.

Ayrıca, hava harekatı öncesinde; Zap, Avaşin-Basyan ve Hakurk Bölgelerinde tespit edilen 168 hedef, topçu silahları ile yoğun olarak ateş altına alınmıştır.

İcra edilen harekatta, her zaman olduğu gibi sadece bölücü terör örgütü hedef alınmış, sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gerekli hassasiyet gösterilmiştir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt içi ve yurt dışındaki benzer faaliyetleri, Irak’ın kuzeyini güvenli bir yaşam alanı ve Türkiye’ye saldırı üssü olarak kullanan bölücü terör örgütü etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla sürdürülecektir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...