Org. Hulusi Akar'ın nikah şahitliğiyle ilgili açıklama

Orgeneral Hulusi Akar'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızının nikahına katılmasıyla ilgili yapılan eleştirilere Genelkurmay Başkanlığı'ndan yanıt geldi.

Anadolu Ajansı 16.05.2016 - 16:58 | Son Güncelleme : 16.05.2016 - 17:40

Org. Hulusi Akar'ın nikah şahitliğiyle ilgili açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve beraberindeki komuta heyetinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın nikahına katılmasına ilişkin bazı haber ve yorumlarla ilgili açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, Orgeneral Akar'ın komuta heyeti ile Çukurca'da hayatını kaybeden kahraman şehitler için aynı gün Ankara Kocatepe Camisi'ndeki cenaze törenlerine katıldığı belirtildi.

''İNSANİ VE VİCDANİ OLMAKTAN UZAK''

Aynı komuta heyetinin saat 15.00'te İstanbul'da düzenlenen nikah törenine, devlet protokolü çerçevesinde katıldıkları vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu kapsamda, sadece imza ve tebrikattan ibaret olan bir nikah davetine icabet edilmesine yönelik yapılan bazı haber ve yorumlar, insani ve vicdani olmaktan uzaktır. Terörle mücadeleye yoğun bir şekilde devam ettiğimiz bu günlerde, eleştiri ve yorumlarda insaflı ve yapıcı olunması, ayrıştırıcı dil kullanılmaması, ülkemizin ve aziz milletimizin birliği, beraberliği ve güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir."

Sayfa Yükleniyor...