Genelkurmay Başkanı'ndan Bahçeli'ye yanıt

Genelkurmay Başkanı Özel'den MHP Lideri Bahçeli'nin "Senin için vatan nedir" sözlerine yanıt.

24.02.2015 - 18:02

Genelkurmay Başkanı'ndan Bahçeli'ye yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, bugün partisinin grup toplantısında Genelkurmay Org. Necdet Özel'i hedef alan açıklamalar yapmıştı.

Bahçeli, Özel'e hitaben "Senin için vatan nedir" diye seslenmişti.

Bahçeli sözlerine "Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırmıştın?" sorusuyla devam etmişti.

Genelkurmay Başkanı bu sözlere yazılı bir açıklama ile yanıt verdi.

Özel, "MHP Genel Başkanı’nın, partisinin TBMM’deki grup toplantısında şahsıma yönelik olarak sarf ettiği yakışıksız sözleri, kişiliğine ve savunduğu fikirlere yakıştıramadım" ifadesini kullandı.

Bahçeli ile "siyasi kişiliği nedeniyle polemiğe girmek istemediğini" belirten Özel, yanıtını "46 yıldır yüce Türk milletine ve onun milli ordusuna hizmet etmiş bir kişi olarak benim vatan-millet-bayrak şuurumu sorgulama hakkının olmadığını düşünüyor ve yüce Türk milletinin takdirlerine sunuyorum" sözleriyle bitirdi.

"DERSİ Mİ KIRDIN?"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugünkü grup toplantısında Şah Fırat operasyonunu eleştirmiş ve Necdet Özel için "Sayın Özel paşa senin için vatan nedir? Yoksa Harbiye'de vatan konusu işlenirken dersi mi kırdın, okuldan mı kaçtın?" ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN: TIRNAĞI OLAMAZSIN

Bahçeli'nin bu sözlerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan da sert bir ifadeyle tepki göstermişti.

Erdoğan, “Sen Genelkurmay Başkanımızın atılacak tırnağının bir paresi bile olamazsın. Sen sadece Ankara'dan kuru sıkı atıyorsun. Önce haddini bileceksin” diye konuşmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...