Genelkurmay'dan Cizre açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonda 16 Ocak günü 12 PKK'lı teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

DHA 17.01.2016 - 13:55

Genelkurmay'dan Cizre açıklaması

Genelkurmay'ın açıklamasında Cizre'de devam eden operasyonda toplam 360 PKK'lının öldürüldüğü belirtildi.

Açıklamada ayrıca Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonda 5 barikatın kaldırıldığı ifade edildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan 16 Ocak gününe ait bilgiler şöyle:

* Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda; 12 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 320’dir.), bir adet av tüfeği, bir adet el bombası, bir adet termal silah dürbünü, bir adet kamera, iki adet telsiz, 100 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan elektrik malzemesi ile çok miktarda ilk yardım malzemesi ele geçirilmiştir. Sekiz adet el yapımı patlayıcı imha edilmiş, üç adet barikat kaldırılmış, iki adet hendek kapatılmıştır.

* Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda; beş adet barikat kaldırılmış, iki adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

* Ağrı / Doğubayazıt’ta, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen altı iş birlikçi yakalanarak gözaltına alınmış, şahısların evlerinde yapılan aramalarda; bölücü terör örgütünün sözde teşkil ettiği mahkemelere ait çok sayıda evrak ve örgütsel doküman, muhtelif elektronik malzeme (Cep telefonu, sim kart, taşınabilir bellek, CD, hafıza kartı) ele geçirilmiştir.

Sayfa Yükleniyor...