Genelkurmay'ın davetli listesi kabarıktı

Genelkurmay Başkanı'nın 2008 yılı değerlendirmesini, televizyon ve gazetelerin yöneticileri ile neredeyse tüm köşe yazarları dinledi; aralarında ilk kez Harp Akademileri’ne gelenler de vardı. Eski başkanlardan Özkök ise toplantıya katılmadı.

NTV Haber 14.04.2009 - 18:58

Genelkurmay'ın davetli listesi kabarıktı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, İstanbul'da Harp Akademileri Komutanlığı Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde ‘Yıllık Değerlendirme Konuşması’ yaptı.

Başbuğ'un konuşmasına, brifingilere akredite olmayan kurumlardan gazeteciler de davet edildi. Televizyon ve gazetelerin yöneticileri ile neredeyse tüm köşe yazarları davetliler arasındaydı. Mustafa Karaalioğlu, Erdal Şafak, Fehmi Koru isimlerinde aralarında bulunduğu gazeteciler de, Harp Akademileri’ne ilk kez ayak bastı.

Başbuğ’un yaklaşık iki saat süren konuşmasını, önceki genelkurmay başkanlarından üçü yerinde takip etti. Adı Ergenekon iddianamelerine yansıyan, belgelerde adı darbe girişimlerini engelleyen isim olarak anılan Hilmi Özkök ise salonda yer almadı.

Konuşmanın salonun ön tarafında son dört dönemin genelkurmay başkanları içinde tek eksik Orgeneral Hilmi Özkök oldu; İsmail Hakkı Kradayı, Hüseyin Kıvrıkoğlu ve Yaşar Büyükanıt...

İlker Başbuğ için boş bırakılan koltuğun her iki yanında Kıvrıkoğlu ve Karadayı oturdu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...