Generallerin yüzde 15'i tutuklu

TSK'daki tutuklu general sayısı 46'ya çıktı. 8 general hakkında da yakalama kararı var. Toplam 54 isim, TSK'daki general kadrosunun yüzde 15'ini oluşturuyor.

22.08.2011 - 10:16

Çeşitli davalardan tutuklanarak cezaevine gönderilen ve haklarında yakalama kararı çıkarılan muvazzaf general sayısı 53’e yükseldi.

Bu generallerden 46’sı cezaevinde bulunurken, 8’i hakkında da yakalama kararı bulunuyor. Toplam 53 isim TSK’daki general kadrosunun yüzde 15’ini oluşturuyor.

Hasdal Cezaevinde halen bir Or, 9 Kor, 17 Tüm ve 19 Tuğgeneral ve amiral bulunuyor. 8 general ve amiral hakkında da yakalama kararı var. 364 general kadrosunun olduğu TSK’da, bu kadronun 349’u dolu bulunuyor.

54 generalin de tutuklu ya da haklarında yakalama kararı olması, fiili kadroyu 295’ya indirdi.

TUTUKLU GENERAL VE AMİRALLER:
ORGENERAL: Bilgin Balanlı

KORGENERAL VE KORAMİRALLER: Korkut Özarslan, Yurdaer Olcan, Mehmet Otuzbiroğlu, Kadir Sağdıç, Korcan Polatsü, Ziya Güler, Turgut Atman, Rıdvan Ulugüler

TÜMGENERAL VE TÜMAMİRALLER: Bülent Kocababuç, Güngör Kurubaş,Gürbüz Kaya, İsmail Taş, Halil Helvacıoğlu, Erdal Bektaş, Ahmet Yavuz, İhsan Balabanlı, Abdullah Dalay, Nurettin Işık, Fehmi Canan, Bekir Memiş, Hıfzı Çubuklu, Semih Çetin, Soner Polat, Mücahit Şişlioğlu, Caner Bener,

TUĞGENERAL VE TUĞAMİRALLER: Kasım Erdem, Ali Aydın, Gökhan Gökay, Ömer Mimiroğlu, Hakan Akkoç, Mehmet Eldem, Erhan Pamuk, Kubilay Baloğlu, Abdullah Gavremoğlu, Ahmet Türkmen, Cem Gürdeniz, Turgay Erdağ, Fatih İlgar, Aziz Çakmak, Levent Erkek, Levent Görgeç, Can Yıldırım, Şafak Yürekli, Osman Kayalar

YAKALAMA KARARI OLANLAR:
Halen Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin (EDOK) Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler, Genelkurmay İstihbarat Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Alaettin Sevim, 6. Kolordu Komutamı Korgeneral Mehmet Eröz, Genelkurmay MEBS Başkanı Koramiral Deniz Cora, Deniz Kuvvetleri MEBS Başkanı Tümamiral Sinan Ertuğrul, 2. Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Tümgeneral Beyazıt Karataş ve Tümgeneral Mustafa Bakıcı hakkında da yakalama kararı bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...