"Gerçek temizlik"

Buğday Derneği üyeleri doğaya zarar vermeden temizlik yapmanın yollarını anlatıyor...

Haberler 22.02.2013 - 15:36

"Gerçek temizlik"

Buğday Derneği üyelerinin hazırladığı Ekolojik Yaşam Rehberi'inin yeni sayısının kapak konusu  "Gerçek Temizlik".Rehberde doğaya zarar vermeden de temizlik yapabileceğimizi gösteren tariflere yer veriliyor. Ama tarifleri vermekle iş bitmiyor... Buğday gönüllüleri  "Şimdi temizlik zamanı, hem de sizlerin katkısıyla..."diyorlar ve şu çağrıda bulunuyorlar: "Mart ayından itibaren %100 Ekolojik Pazarlarımızda 'Gerçek Temizlik Günleri' adı altında düzenleyeceğimiz etkinliklerde herkesin evinde kolayca hazırlayabileceği, doğayla dost temizlik malzemelerinin tariflerini katılımcılarla paylaşacak, beraberce bu malzemeleri hazırlayacak ve uygularak nasıl pırıl pırıl sonuçlar elde ettiğimizi beraber göreceğiz!

Bu etkinlikler zincirini Buğday Derneği ile gönüllü olarak çalışmak istemiş ama henüz bu fırsatı bulamamış dostlarımızın da yürütmesini, böylece karşılıklı bağlarımızın güçlenmesini istedik! Bu sebeple 'Gerçek Temizlik Günleri' yürütecek gönüllü arkadaşlar arıyoruz! Gönüllü olacak Buğday dostlarımız bizlerin de desteği ile malzemelerin tedariği, ön hazırlıkların yapılması, %100 Ekolojik Pazarımızdaki etkinlik alanının düzenlenmesi ve gün içerisinde etkinliğin yürütülmesinden sorumlu olacaklar. Tarifler rehberdeki makalemizi de yazan Mercan Uluengin tarafından 27 Şubat Çarşamba günü gerçekleşecek atölyede gönüllülerimize aktarılacak.

Eğer gerçek temizlik nasıl olur merak ediyorsanız, ve bu ekolojik yaşam bilgisini daha geniş bir çevreye yaymamızda bize yardımcı olmak istiyorsanız gonullu@bugday.org adresine kendinizi kısaca tanıtan ve bu projede bizlere nasıl zaman ayırabileceğinizi söyleyen bir eposta atmanız yeterli!"

Sayfa Yükleniyor...