Gergin Bursa'ya jandarma takviyesi

Bursa merkeze bağlı Yıldırım ilçesinde birkaç gündür devam eden gerginlik nedeniyle, jandarma kuvvetleri devreye girdi.

Haberler 31.10.2012 - 09:07

Gergin Bursa'ya jandarma takviyesi

KCK tutuklamaları nedeniyle bazı cezaevlerindeki açlık grevlerine destek olmak için yapılan gösteriler, Bursa'da son birkaç günün gergin geçmesine neden oldu.

Merkez ilçesi Yıldırım'ın Yavuzselim Mahallesi'ndeki olaylarda, dün gece 31 yaşındaki İlker Kaya ateşli silahla başından ağır yaralanırken, 20 yaşındaki Funda Urul da taşla yine başından yaralandı.

Gece yarısından sonra durumun sakin olduğu bölgeye, polis kuvvetlerine ek olarak, Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı 4 askeri araçla komando ekipleri de sevk edildi.

Dün geceki olayların ardından, ''Şu anda kalabalık tamamen dağıldı. Ortalık sakin'' diyen Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, Yavuzselim Polis Merkezi'ne giderek ilgililerle toplantı yaptı.

Silahla başından yaralanan İlker Kaya'nın durumu ağır Silahla başından yaralanan İlker Kaya'nın durumu ağır

İl Jandarma Alay Komutanı Albay Vedat Çolak da polis merkezine giderken, bu gelişmenin ardından bölgeye 4 araçlık jandarma takviyesi yapıldı.

Çevik kuvvet ekipleri ile jandarmanın mahalledeki bekleyişleri devam ediyor. Ayrıca, bazı kanaat önderleri de Yavuz Selim Polis Merkezi'ne giderek yetkilerle görüşme yaptı.

Olaylar, bir grup BDP'linin 28 Ekim'de, 'cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek amacıyla'' AK Parti Yıldırım İlçe Başkanlığı'na yürümesi üzerine çıkmıştı...

Sayfa Yükleniyor...