Geri sayım Glass Candy için

Salon IKSV’de sahne sırası muhteşem canlı performanslarıyla bilinen Glass Candy’nin...

02.03.2011 - 17:38

Geri sayım Glass Candy için

Plak şirketi Italians Do It Better’ın kurucularından Johnny Jewel’ı, geçtiğimiz Aralık ayında, üyeleri arasında bulunduğu Chromatics ile birlikte izleme fırsatımız olmuştu. Music Is Fun By Lenovo’nun beş numaralı etkinliğinde ise Johnny Jewel, Chromatics’in yanı sıra sürdürdüğü diğer bir müzikal projesi Glass Candy bünyesinde, 3 Mart Perşembe günü bir kez daha Salon IKSV sahnesinde olacak. Glass Candy ve disko müzik sevdalıları, bu unutulmayacak performans için şimdiden geri sayıma başlayabilirler!

GLASS CANDY
Ida No ve Johnny Jewel tarafından 1996 yılında kurulan Glass Candy’nin müziği, başlangıçta yoğun olarak Velvet Underground ve Rollings Stones gibi grupların etkisini taşısa da ikilinin müziğinde diskoya geçiş yapması, ilk Glass Candy albümünü yayınlayacak olan plak şirketi Troubleman’in kurucusu Mike Simonetti aracılığıyla olmuş. “Metal Gods” ve Josie Cotton cover’ı olan “Johnny Are You Queer” single’larının ardından “Love Love Love” adlı ilk stüdyo albümlerini 2003 yılında yayınlayan Glass Candy ikilisinin dikkatleri üzerine çekmesini sağlayan ise üçüncü albümleri, “B/E/A/T/B/O/X”…

“B/E/A/T/B/O/X” albümünü Mike Simonetti ile Johnny Jewel’ın birlikte kurduğu plak şirketi Italians Do It Better üzerinden yayınlayan Glass Candy, son çalışması “Feeling Without Touching” single’ını da 2010 başında, yine Italians Do It Better etiketiyle piyasaya sürdü.

Italo diskodan krautrock’a kadar pek çok farklı türü müziğinde ustaca harmanlayarak kendine has bir üslup yakalayan Glass Candy, kendilerini yakından takip eden bir hayran kitlesine sahip. 3 Mart Perşembe akşamı Salon IKSV’de verecekleri konseriyle İstanbul seyircisi de Glass Candy’nin muhteşem canlı performansına tanıklık etme şansına erişecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...