Bahçeli: Gidenler pişmanlığın yarasını ömür boyu hissedecek

Antalya'da konuşan MHP lideri Bahçeli, "Kendisini davadan büyük görenlere, üstte gösterenlere tahammülümüz olmayacaktır. Sebep ne olursa olsun kalanlar davamızın onurunu, gidenler ise ömür boyu yaşanacak pişmanlığın yarasını derinlere kadar hissedeceklerdir" dedi.

ntv.com.tr 09.12.2017 - 11:25 | Son Güncelleme : 09.12.2017 - 11:53

Bahçeli: Gidenler pişmanlığın yarasını ömür boyu hissedecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Antalya'da belediye başkanlarıyla buluşmasında konuştu.

Bahçeli şunları söyledi:

"Önümüzdeki seçimlere çok iyi hazırlık yapacağız, seçimlerden alnımızın akıyla çıkacağız. Boşa geçecek zaman kalmamıştır. 2019 hem zorlu hem de çetin geçecektir. Sanki yarın seçim varmış gibi hazırlıklı olmak ertelenemez bir ihtiyaçtır. 2019'da yolu çok başaracağız, çaresi yok kazanacağız. Buna varım, buna hazırım diyen kim varsa yürüyüşümüz beraberdir. Birlirteliğimiz bakidir.

"KENDİNİ DAVADAN BÜYÜK GÖRENLERE TAHAMMÜLÜMÜZ OLMAYACAK"

1 Kasım seçiminden sonra partimiz boyunduruk altına alınmak istendi. Tökezlememiz ve siyasi tahliyemiz, tasfiyemiz hedeflendi. Kaynağı belli, kumanda yeri bilinen karanlık bir operasyonun tüm sonuçları üç aşağı beş yukarı yaşatıldı. Bu sürede aklı çelinmiş kardeşlerimiz oldu. Kendisini davadan büyük görenlere, üstte gösterenlere tahammülümüz hiç olmadı, hiç de olmayacaktır. Vefa bunlar için sadece bir semtin adıdır. Gidene niye gidiyorsun, gelene de neden geliyorsun demek bizim çizgimizde olmayan bir şeydir. Sebep ne olursa olsun kalanlar davamızın onurunu, gidenler ise ömür boyu yaşanacak pişmanlığın yarasını derinlere kadar hissedeceklerdir. Bir insanın kaftanına değil, kalbiniin nasıl attığına bakarız.

"MİLLİ UYANIŞI DURDURAMAYACAKLAR"

Ülkenin ve davanın bekaasını titizlikle korumak, bize özgü bir marifettir. 2019 yılında dahi bir ittifak şuuruyla engelleri aşmak zarurettir. 2019'da üç hilal yarım asır sonra hak ettiği zirveye inşallah çıkacaktır. Yenilgimizi, eriyip gitmemizi bekleyenleri birlikte şaşkına çevirip hayal kırıklığına ulaştıracağız. CHP, HDP, PKK, EMEP, FETÖ ve diğer ihanet taşeronları ne yaparsa yapsınlar milli uyanışı durduramayacak. Sizlere talimatla tavsiyem odur ki, her insanımızın ayağına gidiniz, her insanımızı anlayınız. Anketler şöyle demiş alayını boş verin, vatandaşlarla buluşun.

Rüşvetçi casusun yargılanacağı yer Türkiye'dir. İran'la ticaret yapmanın ayın ve sakıncalı bir yanı yoktur. ABD'nin keyfine bakarak siyasi ve ekonomik çıkarlarımızdan vazgeçemeyiz. ABD terör örgütleriyle koyun koyuna girerken Türkiye'ye mi sordu. ABD terör örgütlerini kışkırtmış, kanımızın dökülmesini seyretmiştir. Artık bu kadarı da fazladır.

"TRUMP SKANDAL KARARA İMZA ATMIŞTIR"

Trump, sorumsuz skandal bir karara imza atmıştır. ABD Başkanı Ortadoğu hatta dünyanın dengeleriyle oynamaya nasıl kalkabilir? Ortadoğu'da istikrarsızlık daha da şiddetlenecektir.

Lozan tartışmaları Yunanistan ziyaretine mühür vurmuştur. Müslüman Türk'üm diyenlere her zorluk reva görülmektedir. Lozan anlaşmasına bakışımız bellidir. Lozan anlaşmasının yeni baştan okunması, uygulanmayan maddelerin işlevsellik kazanması samimi arzu ve teklifimizdir. Lozan'a hak ettiği şekilde yeniden anlamlandırıp uygulamaya geçilmesine tamam deriz." 

Sayfa Yükleniyor...