Giresun'da polise saldırı: 3 yaralı

Giresun'un Dereli ilçesinde polis aracına düzenlenen silahlı saldırıda bir polis memuru yaralandı. Saldırı sonrasında arama, tarama faaliyetlerinin yapıldığı sırada patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 polis yaralandı.

DHA 12.07.2016 - 02:00 | Son Güncelleme : 12.07.2016 - 03:41

Giresun'da polise saldırı: 3 yaralı

Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, bu gece 23.00 sularında Dereli ilçe merkezi otogar mevkisinde yakıt alımından dönen ekip otosuna, taciz ateşi olarak değerlendirdikleri saldırı gerçekleştirildiğini belirtti.

Olayda bir polis memurunun hafif yaralandığını ifade eden Karahan, "Araçta bir polis memurumuz bulunuyordu. Çok şükür hafif sıyrıklarla saldırıyı atlattı. Saldıranlar hemen kaçtılar. Polis arkadaşımız kendisi tek başına saldıranlara cevap verdi ama onlar karanlık ve bitki örtüsünden faydalanarak kaçtılar." diye konuştu.

Karahan, olayın ardından güvenlik güçlerinin bölgeye sevk edildiğini ve arama tarama faaliyetlerine başlanıldığını vurgulayarak, ''Bir süredir bu bölgemizde bir hareketlilik olduğunu biliyorduk. Bitki örtüsü ve coğrafi şartların kolaylığından faydalanarak, bu tarz taciz eylemlerini yaptıklarını biliyoruz. Tedbirlerimizi ona göre geliştiriyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Polis aracına yönelik saldırıyı çok yönlü olarak araştırdıklarını da dile getiren Karahan, "Bölgemizde tutunma ve eylem yapma gayretlerini biliyoruz bir süredir. O şekilde değerlendiriyoruz, araştırıyoruz. Farklı bir şey de olabilir. Kişisel husumet, siyasi olmayan bir faaliyet de olabilir. Çok yönlü olarak araştırıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, yaralı polis memuru Suat Elidar, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

ARAMA-TARAMA FAALİYETLERİNİN YAPILDIĞI SIRADA PATLAYICI İNFİLAK ETTİ: 2 POLİS YARALANDI

Giresun Valisi Hasan Karahan, yaptığı açıklamada, ekip otosuna 23.00 sularında gerçekleşen ve taciz ateşi olarak değerlendirdikleri saldırının hemen ardından emniyet güçlerinin arama, tarama faaliyetlerinde bulunduğunu söyledi.

Saldırıda ateş edilen yerin civarında bir patlayıcının tuzaklandığını aktaran Karahan, "Daha önce yerleştirilen patlayıcıya maalesef basılıyor. Ateşleme yapılan yerin civarında tuzaklama yapmışlar, maalesef iki yaralımız var. İlk değerlendirmemiz bu yönde." dedi.

Karahan, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların durumlarının iyi olduğunu belirterek, bölgedeki faaliyetlerin netice alınıncaya kadar devam edeceğini kaydetti.

Vali Karahan, taciz ateşini gerçekleştirenler için ise "Bizim düşündüğümüz PKK'nın grubu, PKK'nın buradaki grupları." ifadesini kullandı.

Dereli ilçesinde 23.00 sularında polis aracına düzenlenen silahlı saldırıda polis memuru Suat Elidar yaralanmış, Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.

Sayfa Yükleniyor...