NTV

Gizem'i kaçıranlar için istenen ceza belli oldu

Anadolu Ajansı

Türkiye

Balıkesir'in Kepsut ilçesindeki bir genç kızı kaçırdıkları iddiasıyla tutuklanan, kızın eski nişanlısı Serkan Ş. ile Yaşar Melih Ö. ve tutuksuz sanık Hasgül A. hakkında 10 yıl 6'şar ay hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Cumhuriyet Savcısı Murat Veysel Sular'ın hazırladığı iddianamede, her üç sanığın fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek cebir ve tehdit kullanarak mağdur Gizem B.'yi "Hürriyetinden yoksun kıldıkları"na dair haklarında yeterli suç şüphesi bulunduğu belirtildi.

İddianamede, Serkan Ş. annesi Hasgül A. ve Yaşar Melih Ö. hakkında "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlamasıyla 10 yıl 6'şar ay hapis cezası istemiyle yargılanması talep edildi.

Gizem'in avukatı Seda Akyüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, sanıkların asliye ceza mahkemesi yerine ağır ceza mahkemesinde yargılanması gerektiğini savunarak, "Sanıklara sadece bu suçtan değil, 'yağma ve darp' suçlarından da dava açılmalıydı" dedi.

OLAY

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde yaşayan Gizem B. (23), 8 Şubat 2016 tarihinde kaçırılarak İzmir'e getirilmiş, polis ekipleri olaydan bir gün sonra ise ihbar üzerine Gizem'i kurtarmıştı. Kaçırılma olayıyla ilgili gözaltına alınan Gizem'in eski nişanlısı Serkan Ş. ve Yaşar Melih Ö. tutuklanmış, Serkan Ş'nin annesi Hasgül A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

ETİKETLER