'Gizli ittifakları gittikçe belirginleşiyor'

Partisinin Ankara mitinginde konuşan Devlet Bahçeli, CHP ile AK Parti arasında Kürt açılımı konusunda gizli bir ittifak olduğunu belirtti.Başbakana da yüklenen Bahçeli "Biz ırkçı olsaydık AK Parti iktidar olamazdı" dedi.

04.06.2011 - 18:23

'Gizli ittifakları gittikçe belirginleşiyor'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Bahçeli, konuşmasında gerilim, çatışma ve cepheleşmelerin yorgun düşürdüğü Türkiye'nin bugün bir yol ayrımına geldiğini belirterek, ülkenin ''tarihinin en talihsiz yıllarını yaşadığını'' söyledi.

'AÇILIM DENİLEN YIKIM PROJESİ CHP VE AKP ARASINDA PAYLAŞILMIŞTIR'
Türkiye Cumhuriyeti'nin tutarsız, ilkesiz, işbirlikçi ve teslimiyetçi bir hükümet ile karşı karşıya olduğunu savunan Bahçeli, küresel güçlerce yazılan senaryoların AK Parti tarafından kapı kapı gezilerek oynandığını iddia ederek, ''Türkiye ve Türk milletinin etrafındaki çember daralmıştır.

Ağır bir kuşatma her alanda etkisini göstermeye başlamıştır. Bizleri bir arada tutan birlik ve beraberliğimiz hükümet eliyle ve destek verdiği bölücülerle tahrip edilmiştir. CHP ile AKP'nin oluşturduğu gizli ittifak gittikçe belirgin hale gelmiştir. 'Açılım' denilen yıkım projesi, AKP ile CHP arasında paylaşılmıştır. İkisi de aynı sözleri farklı şekillerde telaffuz etmeye başlamıştır'' şeklinde konuştu.

'IRKÇI OLSAYDIK İKTİDARA GELEMEZDİN'
Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın bütün gücüyle Türk Milliyetçilerine saldırdığına dikkat çekerek, şunları kaydetti:

''Irkçı kafatasçı olduğumuz iftirasını sürekli diline dolamıştır. Türk Milliyetçiliğine karşı olduğunu fütursuzca, hayasızca edepsizce dillendirmektedir.

Sayın Başbakan biz ırkçı olsaydık, emin ol sen Başbakan olamazdın. Zehir saçamazdın, çamur atamazdın. Çünkü sen olmazdın. Türk milleti, ırkı gözetseydi 8,5 yıldır iktidarda kalamazdın. Senaryolarınla Türk Milliyetçilerini ve vatanseverleri durduramazsın. Sen önce yan yana yürüdüğün bölücü çetelerle uğraş. Müzakere masalarında bıraktığın şerefinin derdine düş. Onlarla mücadele et. Onların yakasına yapış. Sakın yanılıp bizim üstümüzden hesap yapmaya devam etme, bozkurtları da etrafındaki çakallara benzetme. Haddini bil, hududunu çiz, sınırını aşma.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...