Gizli tanık: Çatlı'yı odunla döverek öldürdük

Ergenekon'un 2. iddianamesinin ek klasörlerinde "Kıskaç" isimli gizli tanığın "Zannediyor musun bu bir trafik kazası, bizde kayıtları var. Araç çarptıktan sonra Abdullah Çatlı sağdı. Sağ kolu kırılmıştı, yaralıydı" ifadeleri yer alıyor.

NTV Haber 28.04.2009 - 13:57

Ergenekon davasının ikinci iddianamesinin delillerinin yer aldığı ek kalsörlerlerde, ilk iddianamede olduğu gibi birçok gizli tanığın ifadelerine yer veriliyor.

Kendisine "Kıskaç" adı verilen gizli tanık, 1993 yılına kadar JİTEM'e bağlı istihbarat elemanı olarak çalıştığını anlatıyor.

"Kıskaç",  Sabancı suikasti gibi istihbarat verdiği eylemlerin engelenmemesi üzerine içinde şüphe doğduğunu, bu nedenle bildiklerini savcılara anlattığını öne sürüyor.

Sivas olaylarının provakasyon olduğunu öne süren "Kıskaç", Alevi-Sünni çatışması çıkartılmak istendiğini belirterek "Sedat Peker'in Sivas olayları nedeniyle cezaevinde bulunanlara para gönderdiğine şahit oldum" dedi. "Kıskaç", Nevşehir cezaevinde bulunan uyuşturcu kaçakçısı Urfi Çetinkaya'nın da Sivas olayları nedeniyle cezaevinde bulunan Sedat Pekerin adamlarına para gönderidğini ileri sürüyor.

Gizli tanık "Kıskaç", kumarhaneler kralı Ömer Lütfi Topal'ın da özel timciler tarafından değil JİTEM mensuplarınca öldürüldüğünü öne sürüyor.

Antalya JİTEM'de görevli başçavuş Hakan'ın kendisine Susurluk kazasıyla ilgili "Zannediyor musun bu bir trafik kazası, bizde kayıtları var. Araç çarptıktan sonra Abdullah Çatlı sağdı. Sağ kolu kırılmıştı, yaralıydı. Araba sağ ön taraftan çarpmış, Abdullah Çatlı arka solda oturuyordu. Trafik kazasından değil, darptan öldü. Abdullah Çatlı'yı odunla öldürdük" dediğini iddia ediyor.

Ancak gizli tanığın, Güneydoğu olaylarından Sabancı suikastine, Ömer Lütfi Topal cinayetinden Sivas olaylarına kadar pek çok şeyden bilgi sahibi olduğunu öne sürmesi kuşku yaratıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...