"Göbeklitepe sadece Urfa değil" (5 şehirli tanıtım)

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Göbeklitepe'yi sadece Şanlıurfa olarak görmemek gerektiğini belirterek, "Bölgeler oluşturuyoruz. Diyarbakır, Mardin, Adıyaman, Urfa, Antep 5'li bir bölge bizim için" dedi.

ntv.com.tr 14.01.2019 - 08:02

"Göbeklitepe sadece Urfa değil" (5 şehirli tanıtım)

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, TBMM'de bir grup gazeteciye yaptığı açıklamada,  'Dünyanın sıfır noktası' olarak adlandırıIan Göbeklitepe'yi sadece Şanlıurfa olarak görmemek gerektiğini belirterek, "Göbeklitepe'ye yaptığınız tanıtım paralelinde diğer 4 şehrin tanıtmına katkı sağlıyor" dedi. 

Ersoy, "Bölgeler oluşturuyoruz. Diyarbakır, Mardin, Adıyaman, Urfa, Gaziantep 5'li bir bölge bizim için. Göbeklitepe'ye yaptığınız tanıtım paralelinde diğer dört şehrin tanıtımına katkı sağlıyor. Turiste, 'Bir tek Göbeklitepe'ye gel desek gelmez. Hem kalış sürelerini uzatacağız hem de ziyaret amaçlarını büyütmüş olacağız. Türkiye'nin pek çok yerinde böyle alanlar yaratacağız." dedi. 

2019 yılının Göbeklitepe Yılı ilan edilmesiyle birlikte bu illerde turizm açısından önemli bir hareket beklendiğine dikkat çeken Bakan Ersoy, "Siz bir hedef vermezseniz yatırımcı gelmez, biz şimdi o hedefi verdik. Orada yarım kalan ağırdan alınan yatırımlar vardı. Şimdi bunlar hızlanmış durumda. Otel yapımı konusunda gelen taleplere hızlı bir şekilde onay veriyoruz. Önemli olan trafiği oluşturmak bunu oluşturduktan sonra bunu yönetmek kolay" dedi. 

TURİZMDE GÖBEKLİTEPE HEYECANI

Sayfa Yükleniyor...