CHP’li Levent Gök: AYM topu taca atmak istedi

Anayasaya Mahkemesi’nin dokunulmazlıklarla ilgili başvuruyu reddetmesi kararını değerlendiren CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Mahkeme topu taca atmak istemiştir" dedi.

Anadolu Ajansı 03.06.2016 - 16:26 | Son Güncelleme : 03.06.2016 - 16:30

CHP’li Levent Gök: AYM topu taca atmak istedi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Anayasa Mahkemesinin dokunulmazlıklarla ilgili başvuruyu reddetmesi kararını değerlendirdi.

Kararı basından duyduklarını, Anayasa Mahkemesi yetkililerinin bile gerekçesi yazılmamış bir kararın nasıl duyulduğuna dair tereddütler yaşadıklarını ifade eden Gök, "Bir görevsizlik kararı verilmişse eğer Anayasa Mahkemesinin, kendisinin görev alanını çok dar yorumladığını düşünüyorum. Anayasa Mahkemesinin, açıkça Anayasa'ya aykırı olan bu anayasa değişikliği konusunda kendisinin görev alanını daha geniş bir yorumla tarif ederek, incelemesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Gerekçeyi görmeden kararı yorumlamanın da doğru olmadığını vurgulayan Gök, şunları kaydetti:

"Anayasa Mahkemesi topu taca atmak istemiştir. Önümüzdeki günlerde, en kısa zamanda gerekçenin tamamlanacağını düşünüyoruz. Bu karar, Anayasa Mahkemesinin özgürlüklere, anayasada yapılan hatalara, kanunlarda yapılan hatalara olan bakış açısının çok daha geniş olmasını gerektiren anlayışla örtüşen bir karar değildir."

Sayfa Yükleniyor...