Cumhuriyet Halk Partisi'nin dün yapılan 16. Olağanüstü Kurultayı'nda salondan çıkartılan Mersin Milletvekili İsa Gök, NTV'ye konuştu.

Salona ellerinde telsizlerle saldırı timi getirildiğini öne süren Gök, şunları söyledi:

"Arkadaşlar dövüldü, salondan atıldık. Salona tek başıma girmek zorunda kaldım. Bakın bir hata yapılıyor diyorum. Dilekçemi divan almıyor.

Genel başkan arbedeyi engellemediği gibi teşvik etti. Bir polis arkadaşın kolu kırıldı. Dün hangi delegemiz konuştu. Sadece el kaldır-indir oldu. Delege arkadaşlarım içeri alınmadılar. Yeni CHP’nin demokrasi anlayışı AKP’nin ileri demokrasi anlayışı. Ceketim, elimdeki dosyalar parçalandı. Ama parçalayan CHP'li değillerdi.

Salona bir saldırı timi gelmiş. Ellerinde telsizlerle birbirlerini de yönlendiriyorlar. Polisleri dahi darbettiler. Bu saldırı timini kim organize etti? Bu timi salona benim çıkarıldığım yan kapıdan kim aldı? Bu tim kime karşı getirildi? Ben çıkarıldıktan sonra genel başkan "Beni CHP'lilere karşı korumayın" diyor. Güldürmesin insanı.

Bügünkü kurultay küçük salona alındı. Seyirci ve basın alınmayacak dendi. Birileri kurultayı terörize ediyor. Ben ve arkadaşlarım ise partinin sola kayması, demokrasi için mücadele veriyoruz. Mücadelesini vermeseydik solun adını ağzına almazlardı. Parti tamamen sağa kaydırılıyor. Bunun adı da solculaşma olarak anlatılıyor.

Değişikliklere bakın genel merkezci. Ön seçim geldi diyorlar. Yerel seçimlerde ön seçimi kaldırdı. Genel başkan yetkilerini artırdı."