Gökçeada'yı sel işgal etti

Sabaha karşı yaşanan kuvvetli yağış nedeniyle Çınarlı deresi taştı. Oluşan sel ilçe merkezinde büyük hasara yol açarken, belediye başkanından 'afet bölgesi' çağrısı geldi.

Gökçeada'yı sel işgal etti

Gökçeada'da sabaha karşı başlayan ve etkisini artıran yağış, ilçe merkezinden geçen Çınarlı deresinin taşmasına neden oldu.

Sel nedeniyle park halindeki onlarca araç suya kapılarak zarar gördü, ev ve iş yerlerini su bastı.

Mahsur kalan 3 kişi kısa sürede kurtarılırken, can kaybı yaşanmaması sevindirdi ancak günün ilk ışıklarıyla felaketin boyutları ortaya çıktı.

Yaşanan selin ardından ilk değerlendirmesi 'durum çok kötü' olan ve adanın afet bölgesi ilan edilmesini isteyen Belediye Başkanı Ünal Çetin, NTV'ye konuştu.

Dağdan inen selin ilçe merkezini istila ettiğini anlatan Çetin, "Yaklaşık 60 araş felaketten zarar gördü. İlçe merkezindeki sanayi bölgesinde 156 iş yeri kulanılmayacak durumda.

Elektrikler kesik çünkü bir risk oluşturuyor. Planlı bir kesinti bu. Su baskınları sonucu ciddi manada kaçaklar var ve bu durum tehlike arz ediyor. Öğledens onra elektrik verilecek.

Bundan sonrasına ilişkin bir çağrı yapmak istiyorum. Biz el ele vererek sıkıntıları ortadan kaldırmaya çalışacağız ancak adamızın turizm bölgesi olması nedeniyle de kötü bir durumla karşı karşıyayız. Esnaf mağdur durumda ve bunu tek başına şacak imkanları yok. Acilen afet bölgesi ilanı istiyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...