Gökçek 'şüpheli' olarak sorgulandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şike soruşturması kapsamında “şüpheli” olarak ifade verdi.

23.08.2011 - 17:09

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şike soruşturması kapsamında Ankara Cumhuriyet Savcılığına “şüpheli “sıfatıyla ifade verdi.

Gökçek'in ifadesi Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hüseyin Görüşen tarafından alındı.

Melih Gökçek, yaklaşık yarım saat süren sorgunun ardından savcılıktan ayrıldı.

Melih Gökçek, basında yer alan haberle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Hebrede, ''Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in şike soruşturmasının şüphelilerinden Trabzonspor Kulubü Başkanı Sadri Şener ile yaptığı bazı telefon görüşmeleri dinlenmeye takılmıştı. Söz konusu konuşmalarda Şener'in Ankaragücü-Fenerbahçe maçıyla ilgili Melih Gökçek'ten bazı taleplerde bulunduğu öne sürülmüştü'' ibaresinin yer aldığını belirten Gökçek, ''Zaten ne böyle bir talep oldu, ne de bana bazı taleplerde bulunulduğuna dair tek bir şey soruldu. Şike soruşturması kapsamında verdiğim ifadeyle ilgili haberler tamamen çarpıtıldı'' ifadelerini kullandı.

Haberde yer alan ''Geçtiğimiz hafta ifadeye çağrıldığının, ancak Başbakan'ın Somali gezisi nedeniyle mazeret bildirerek katılamadığı'' yönündeki bölümün de tamamen yalan olduğunu belirten Gökçek, ''Ben ne Başbakan ile Somali'ye gittim, ne de 'Somali'ye gideceğim' diye ifade için mazeret bildirdim. Anlamak mümkün değil. Bir haber yapılıyor baştan sona hayal ve yalan. Benim ifade verirken, 'rutin çerçevede gerçekleşen böyle bir konuşmanın soruşturmaya konu edilmesine anlam veremiyorum' dediğim şeklinde tırnak içinde verilen bölüm de tamamen uydurmadır. Kesinlikle böyle bir ifade kullanmadım. Haber, muhabirin zorlamasıyla başlı başına yanlışlarla dolu yalan bir haberdir'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...