Gökçek: Uğur Dündar ‘kumpas ödülü’ almalı

CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu ile düellosunun ardından basın toplantısı düzenleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gökçek, yine balon patattı, gazetecilerle tartıştı. Uğur Dündar’a tepki gösteren Gökçek, “Dündar’a ‘kumpas ödülü’ verilmeli” dedi.

Haberler 19.12.2008 - 19:41

Gökçek: Uğur Dündar ‘kumpas ödülü’ almalı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, düzenlediği basın toplantısında CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile Uğur Dündar’ın yönettiği tartışmayı değerlendirdi. Uğur Dündar’a “Sadece 9 başlık var, başka konuyu kesinlikle konuşmam” dediğini söyleyen Gökçek, konu haricinde her şeyin konuşulduğunu ileri sürdü. 
Haberin devamı 

“Bu konuya ilişkin CHP yanlısı gazetelerde yer verilmediğini” öne süren Gökçek, “CHP medyası bu konuda bir kampanya açmıştır. Bu kampanya halk nezdinde tutmaz” dedi.

Bugün bir gazetede yer alan “İki artçı şok” haberini gösteren Gökçek, haberde “Doğalgazda yapılan fazla tahsilata EPDK’nın el koyduğunun” belirtildiğini, ancak bunun yalan olduğunu ileri sürdü.

Gökçek, şunları söyledi: “Sayın Uğur Dündar, yani özellikle aynı ekibin içerisinde bulunan kişi ciddi anlamda köşeye sıkıştı. Artık tarafsızlık ortadan kalkmıştır. Bir televizyona çıkıp tartışma görüntülerini dondura dondura yapacağım. Böylece Sayın Kılıçdaroğlu ile Sayın Dündar’ın Melih Gökçek’e karşı nasıl bir kumpas kurduğu ortaya çıkacak. Sayın Uğur Dündar resmen taraf tutmuştur.”

Bazı gazetecilerin kendisine pişman olup olmadığını sorduğunu söyleyen Gökçek, “Pişman değilim diyemem. Uğur Dündar’ın karizması çizilmiştir. Bundan sonra hiçbir kimse kendisi ile ilgili bir itham olduğu zaman Uğur Dündar’ın karşısına çıkmaz” görüşünü dile getirdi.

“Uğur Dündar’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını hak ettiğini” ifade eden Gökçek, Melih Gökçek, “Yılın sabır taşı ödülünü alırım” diyen Dündar’a, “kumpas ödülü” verileceğini savundu.

“Ergenekon davası dosyasında Gökçek adına fatura bulunduğu” iddialarına da değinen Gökçek, şöyle konuştu: “SESAR denilen firma benim Demokrat Parti kuruluş hareketi sırasında yanıma gelen, ‘Size yardımcı olmak istiyorum’ diyen bir firma. Kendi kendisine gidip bazı anketler yapmış. Bu anketler bana intikal etmiş değil. Seçim geçti. Bir de baktım ki önümde fatura. İşte 300 milyar küsurluk bir fatura. Açtım telefonu son derece ağır hakaretlerde bulundum. ‘Sizinle konuşmuştuk. Biz size danışmanlık yaptık’ dediler. Ne danışmanlığı yaptın. 3 sefer benimle konuştu gitti, danışmanlık ücretiymiş. Belli ki, Ergenekoncu olduğu da daha sonra ortaya çıktı. O da tezgahcının birisi işte. Para falan ödenmiş değil.”

GAZETECİLERLE TARTIŞTI
Basın toplantısında balon patlatan Gökçek, gazetecilere, sorularına Kemal Kılıçdaroğlu’nun cevap verip vermediğini sordu ve “Sizi şahit tutacağım. İtirazı olanın da itirazını isteyeceğim” dedi.

Ancak Gökçek’in bu sözlerine gazeteciler tepki göstererek, kendilerini şahit tutamayacağını, taraf olmayacaklarını söyledi.

Öte yandan Melih Gökçek, gazetecilerin soru sormalarına izin vermedi.

Sayfa Yükleniyor...