Gökhan Töre'nin sağlığı iyi

Bir gece kulübünde kız arkadaşıyla kavga eden kişinin havaya ateş açması sonucu Beşiktaşlı Gökhan Töre omuzundan yaralandı. Gökhan Töre ile birlikte yaralanan 5 kişinin de isimleri belli oldu.

21.04.2014 - 09:12

Gökhan Töre'nin sağlığı iyi

Beşiktaş'ın milli futbolcusu Gökhan Töre, yanında 5 arkadaşıyla birlikte Şişli ilçesine bağlı Esentepe’deki bir gece kulübüne gitti.

Gece kulübünde eğlenen bir kişi, kız arkadaşı ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine şüpheli, tabancayla havaya ateş açtı.

Seken kurşunlardan, gece kulübünde bulunan Beşiktaş'ın milli futbolcusu Gökhan Töre ile menajerinin de arasında bulunduğu 6 kişi yaralandı.

Kayserispor oyuncusu Taner Yalçın, Hüseyin Kanat yaralananlar arasında. Menajer Mahir Aslan bacağından, Burkay İsen ise elinden yaralandı. Beşiktaş İletişim direktörü Can İpekçi yaralanan isimler arasında.

Gökhan Töre ve diğer yaralılar, Gayrettepe'deki Florence Nightingale Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Polis ekipleri, olaydan sonra kaçan silahlı kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

'TAMAMEN TESADÜF'
Olayın ardından hastaneye giden Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı ve Beşiktaş Sportif Direktörü Önder Özen, basın mensuplarına açıklama yaptı.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, siyah-beyazlı futbolcunun omzundaki kurşun nedeniyle ameliyat edileceğini söyledi.

Gökhan'ın arkadaşlarıyla beraber eğlendiği sırada, yan locada bir şahsın önce kız arkadaşına sonra da havaya ateş etmeye başladığını anlatan Kavalcı, şöyle konuştu:

"Futbolcumuzla hiçbir ilgisi yoktur, tamamen tesadüf olmuştur. Sıkılan kurşunlar neticesinde tamamen tesadüf, futbolcumuz Gökhan Töre sağ omzundan yaralanıyor.

Basında çok çeşitli bilgiler yer alıyor. Bunlar tamamen yanlıştır. Gerçek budur, fazla da söyleyecek şey yoktur."

Beşiktaş Kulübü Medya İletişim Departmanı Sorumlusu Can İpekçi'nin de omzundan hafif yaralandığını bildiren Kavalcı, kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık'ın olay gerçekleştikten sonra futbolcunun durumunu takip etmek için olay yerine geldiğini ifade etti.

Kavalcı'nın ardından konuşan Önder Özen ise şunları söyledi:
"Sabah 05.12’de Gökhan Töre, beni aradı. Paniğe kapılmamamız için elinde bir sıkıntı olduğunu söyledi. ‘Hangi hastaneye gidebilirim?’ dedi, ben de söyledim. ‘Ben de geliyorum’ dedim. Hastaneye geçtiğimde kapının önündeydi, yeni gelmişlerdi.

Yanında başka kulüplerin oyuncuları vardı. İyi tanıdığımız oyunculardan bazılarının birtakım sıkıntıları vardı. Oyuncunun sevk edilmesi gerektiği söylendi. Buradaki kontrolden sonra bir operasyona karar verildi. Seken kurşunun omzunun sol üstünden içeri girdiği tespit edildi.

Oyuncunun olayla bir alakası yoktur. Bir şahsın kendi kız arkadaşını hedef alan bir eylemi. Önce kız arkadaşını vuruyor. Sonra havaya ateş açması sonucu 6 kişi yaralandı. Doktorumuz mekanda değildi. Ben ilk kendisini aradım.

Gökhan’ın durumu gayet iyi, diğer yaralıların tamamı sıyrık. 1-2 saat içinde operasyona alınacak, yarın sabah da taburcu edilecek. Bu hafta içinde de antrenmanlara tekrar başlayacak. Olay yerinde 20 civarında sporcu var. Bir tanesi de bizim futbolcumuz."

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA
Öte yandan, Beşiktaş Kulübü'nden olayla ilgili yapılan açıklamada ise "Oyuncumuzun saldırganla kesinlikle bir ilgisi yoktur. Polis, saldırgan ile ilgili soruşturmaya başlamıştır" ifadeleri kullanıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...