Kars'ta soğuk hava: Ördek Gölü tamamen dondu

Yurdun doğu kesimleri soğuk havanın etkisi altında. Sıcaklığın eksi 16 derece olarak ölçüldüğü Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bulunan Ördek Gölü tamamen dondu.

Anadolu Ajansı 23.12.2014 - 11:47

Kars'ta soğuk hava: Ördek Gölü tamamen dondu

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 16 dereceyle Kars'ta ölçüldü.

Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, İzlanda üzerinden gelen alçak basınç sistemi altına giren bölge genelinde, havanın sabah saatlerinde az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Gece en düşük hava sıcaklığı, Iğdır'da sıfır, diğer illerde sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 16, Ardahan'da 10, Erzurum ve Ağrı'da 9, Erzincan'da 8, Hakkari'de 4, Van ve Bitlis'te 3, Muş'ta ise 2 derece kaydedildi.

Günün en yüksek hava sıcaklıkları da Iğdır'da 6, Van'da 4, Erzincan, Muş ve Hakkari'de 3, Bitlis'te 1, Kars ve Ağrı'da sıfır, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 4, Erzurum'da 1 derece tahmin ediliyor.Kar kalınlıkları ise Erzurum'da 7, Ardahan'da 3, Kars'ta 2, Kop Dağı'nda 21, Erzurum'daki Palandöken Kayak Merkezi'nde 20 ve Konaklı Kayak Merkezi'nde 21, Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde de 21 santimetre ölçüldü.

Yetkililer, bölge genelinde sis ve pus hadisesiyle buzlanma ve don olayı beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Öte yandan, havaların soğumasıyla Kars'ın Sarıkamış ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Ördek Gölü de tamamen buz tuttu.

Sayfa Yükleniyor...