Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde kaybolan 17 yaşındaki Ecem Balcı'nın cesedi bulundu.

Lise öğrencisi Ecem Balcı, 5 Ocak’ta ortadan kaybolmuştu. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri de Ecem’i bulmak için özel bir ekip kurdu.

Ecem Balcı’nın en son annesinin erkek arkadaşı Süleyman Kara ile görüştüğü belirlendi.

Ecem Balcı, erkek arkadaşıyla cep telefonundan mesajlaşırken, Süleyman Kara’nın define bulduğundan, çok zengin olduklarından bahsetti.

Beşiktaş taraftarı olan Ecem'in bulunması için Çarşı grubu da birçok Twitter'da çağrı yapmıştı
Beşiktaş taraftarı olan Ecem'in bulunması için Çarşı grubu da birçok Twitter'da çağrı yapmıştı

TARİHİ ESER KAÇAKÇILIĞINDAN TUTUKLU

Polis, Süleyman Kara’nın Ecem’in kaybolmasından sonra tarihi eser kaçakçılığından tutuklu bulunduğunu tespit etti. Polis, cezaevinde Süleyman Kara’nın ifadesini aldı.

CEZAEVİNDEN ÇIKARILIP İFADESİ ALINDI

Ecem’i bulmak için soruşturmayı derinleştiren polis, dün Süleyman Kara’yı cezaevinden çıkararak ifadesini alırken, yakınlarını da gözaltına alıp emniyete getirdi.

Ecem, Fabri ve Atınç ile birlikte 
Ecem, Fabri ve Atınç ile birlikte 

CESEDİ ORMANLIK ALANDA BULUNDU

Kara, çapraz sorgusunda Ecem'in öldürüldüğünü itiraf etti. Ecem Balcı’nın öldürüldükten sonra Gölcük’ün Ayvazpınar köyünde ormanlık alana gömüldüğünü belirlendi.

Süleyman Kara'nın ifadesi doğrultusunda gözaltına alınan 6 kişinin sorgusu devam ediyor.

Dün gece ormanlık alana giden ekipler, tarif edilen yerde, Ecem Balcı’nın toprağa gömülü cesedini buldu. Ecem Balcı’nın cesedi, otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Ecem ve Beşiktaş'ın Portekizli oyuncusu Quaresma
Ecem ve Beşiktaş'ın Portekizli oyuncusu Quaresma

Polis, Süleyman Kara ve yakınlarının ifadesini almaya devam ederken, soruşturma devam ediyor.

TABUTA BEŞİKTAŞ FORMASI

Öte yandan İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan alınan Balcı'nın cenazesi, Gölcük ilçesindeki Tevfik Hoca Camisi'ne getirildi. Burada musalla taşına konulan tabutun üzerine genç kızın fotoğrafı, karanfiller ve Beşiktaş forması konuldu.

Baba Gökhan Balcı ve yakınları, taziyeleri kabul etti. Baba Balcı'nın bu sırada kızının tabutuna uzun süre baktığı görüldü. Ecem'in sınıf arkadaşları ve yakınları da tabutun başında gözyaşı döktü.

Burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından genç kızın cenazesi defnedilmek üzere Sakarya'nın Hendek ilçesine gönderildi.

TOPRAKTAN ÇIKARTTIK, TOPRAĞA VERECEĞİZ

Baba Gökhan Balcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızına bunu yapanlara tepki göstererek, "Kızımı topraktan çıkarttık. Yeniden toprağa vereceğiz. Allah rahmet eylesin" diye konuştu.

Üvey anne Öznur Balcı da Ecem'in öz kızı gibi olduğunu söyleyerek, "Ecem, ilk geldiğinde parmak emiyordu. Ona dokunan eller cehennemin en dibinde paramparça olsun. Bizi nasıl yaktılarsa onlar da bin beterini yaşasın. Benim onda emeğim çoktur. Bizim Ecem ile aramızda çok farklı bir şey vardı. Hamile kaldığımda en çok sevinen oydu. Karnımı öperdi. Kardeşi olacak diye çok sevinmişti. Bizim öyle bir düzenimiz vardı" ifadelerini kullandı.

KANSER TEDAVİSİ İÇİN EĞİTİME ARA VERMİŞTİ

Değirmendere Hacı Halit Erkut Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ecem Balcı, gördüğü kanser tedavisi nedeniyle okul yönetimine başvurarak 27 Aralık'ta eğitimine ara vermişti.

ANNESİ İNTİHAR ETMİŞTİ

Ecem’in kaybolmasının ardından annesi 41 yaşındaki annesi Esra Ercömert de bunalıma girmişti. Rahim kanseri olan Esra Ercömert, 14 Ocak’ta gittiği Kandıra’nın Kaltalkayası mevkiinde kayalıklardan denize atlayarak intihar etmişti.