Gölge

Peyami Safa’nın intihar, şüphe, kıskançlık, dostluk ve aşk hakkındaki ,"Selma ve Gölgesi" adlı romanından uyarlanan 'Gölge', sinemaseverlerle buluştu.

17.03.2009 - 14:37

Gölge

Görkem Yeltan, Kaan Çakır, Serkan Ercan ile Memet Ali Alabora’nın başrollerini paylaştığı 'Gölge', ressam, müzisyen Mehmet Güreli’nin ilk uzun metraj filmi.

Yapımcılığını Tülin Çetinkol Soyarslan ve Burak Yamanlıca'nın üstlendiği film, 2008 yılında uluslararası ve ulusal festivallerde ilgiyle izlenendi, 15.Altın Koza Film Festivalinde en iyi sanat yönetmeni ve en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü aldı.

Peyami Safa’nın intihar, şüphe, kıskançlık, dostluk ve aşk hakkındaki ,"Selma ve Gölgesi" adlı romanından uyarlanan film, bizim coğrafyamızda, bizden yola çıkılarak hazırlanmış, kurgusuyla göz dolduran, düşündürüp heyecanlandıran bir hikâye. Gizemli bir kadının plânlarını gizlice uygulamasını ustaca anlatan, aynı zamanda da iki yakın erkek arkadaşın nasıl olup da birbirini yok edecek birer canavara -usulca, bilinçsizce ve yumuşak bir şekilde- dönüştüğünü gösteren bir yapıt.

Yönetmen: Mehmet Güreli
Senaryo: Nilgün Önes
Oyuncular : Görkem Yeltan (Selma), Kaan Çakır (Nevzat), Serkan Ercan (Halim), Memet Ali Alabora, Alper Kul, Ünal Silver (Salim), Hikmet Körmükçü, Zeynep Konan, Ali Pınar (Resepsiyoncu)
Eser: Peyami Safa (Selma ve Gölgesi)
Yapımcı: Tülin Soyarslan, Burak Yamanlıca
Kurgu: Ulaş Cihan Şimşek
Sanat Yönetmeni: Selda Çiçek
Kopya Baskı: Tamer Eşkazan
Negatif Kayıt: Kadir Burç
Işık Şefi: Aydın İz
Sanat Yönetmeni Yrd: Ceylan Kara
Sanat Asistanı: Ruhan Ünlüer, Davut Kanmaz
Ses Teknisyeni: Okan Selçuk
Dağıtım: Özen Film
Yapım: Lup Film

golgefilmi.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...