Erdoğan: Gönderdikleri siyah başörtüsünü aldım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir açılışta yaptığı konuşmada Özgecan Aslan cinayetine değindi.

ntv.com.tr 18.02.2015 - 12:57

Erdoğan: Gönderdikleri siyah başörtüsünü aldım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Özgecanımızı istismar edenler önce kendilerine bir baksın" dedi.

AFAD lojistik merkezi açılışına katılan Erdoğan, yaptığı konuşmada Özgecan Aslan cinayetine değindi.

Tutuklanan faillerle ilgili yargının üzerine düşen görevi yapacağını ifade eden Erdoğan, Aslan ailesinin yaptığı açıklamaları bir kez daha takdir etti ve gönderdikleri siyah başörtüleri aldığını söyledi.

Erdoğan konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Özgecanımız ile alakalı jandarma seferber olup faili anında buldu. Bu yetiyor mu? Yetmez. yargı üzerine düşen görevi yapacak, fail ve faillerine gereken cezaları en üst düzeyden vermek durumundadır. 

Bu milletin vicdanının rahatlaması söz konusu değil. En azından layığını buldu denir. Ailesinin takındığı tavrı şahsım adına duyguyla izlerken, bir taraftan da hayranlıkla izledim. Her anne-babanın böyle bir tavır takınması mümkün değil.

Özgecanımızı istismar edenler önce kendilerine bir baksın. Terör estirerek savunmasız insanları öldürmenin cinayet olduğunu anlasınlar. Onun için çözüm süreci çok önemli. Bu milletin evlatlarının barış içinde yaşamalarının yolunu arıyoruz.

"GÖNDERDİKLERİ SİYAH BAŞÖRTÜLERİNİ ALDIM"

Tekrar Özgecanımıza Allah'tan rahmet diliyorum, ailesine tekrar sabırlar diliyorum. Bugün gönderdikleri siyah başörtülerini de aldım. Bunun mesajını da buradan vermek istiyorum. İnşallah o mesaj, beyaz başörtüleriyle devam eder."

Erdoğan'ın "Başbakan olduğumda Suriyelilere baba ocağına geri dönün diyeceğim" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirileri de oldu.

"BAŞBAKAN OLAMAZLAR"

"Siz bakmayın Suriyeli, Iraklı kardeşlerimizi ülkemizde misafir etmemize 'ihanet' diyenlere. Siz bakmayın Başbakan olduklarında Suriyelileri ülkelerine göndereceklerini söyleyenlere" ifadelerini kullanan Erdoğan şöyle devam etti:

"Onlar ensar ne demektir bilmezler, onlar muhacir ne demektir bilmezler, onlar milletimizin gönül kapısının ne kadar açık olduğunu bilmezler. Bunları bilmedikleri için de aslında hiçbir zaman bu ülkede bunlar Başbakan olamazlar ve asla kimseyi ülkelerine geri gönderemezler."

Erdoğan'ın diğer konu başlıklarına yönelik açıklamaları ise şöyle:

Çocuk masumdur. Çocuğun masumiyetine el uzatan, hele onun canına kasteden herkes alçaktır, canidir. Suriye'de, Filistin'de, Mısır'da, Irak'ta içlerinde çocukların da olduğu masumları katleden herkesi lanetliyorum. 

Bizim medeniyetimiz de bu var. Buradan Hint Yarımadası'na kadar uzanan eller yatıyor bizim medeniyetimizde. Bu Müslüman bu Budist demedik. Neden? Vicdani, İslami görevimiz buydu da onun için. Iraklı Suriyeli kardeşlerimize kucak açmazsak yarın onların yüzüne nasıl bakarız.

AMERİKA'DAKİ CİNAYET

Amerika'da iki kardeş bir enişte aynı evin içerisinde İslam karşıtları tarafından şehit edildi. Ses çıkmayınca biz de sessiz kalamazdık. Meksika'dan seslendik, ne zaman sesiniz çıkacak dedik. Bunlar terörist mi? Anneleri babaları doktor. Kendileri mimarlık eğitimi alıyorlar. 2 saat sonra ses çıktı.

Sayfa Yükleniyor...