'Gönül ilişkisi değil taciz var'

Cumhuriyet Savcısı Murat Gök hakkında suç duyurusunda bulunan  Ü.E.İ'nin avukatları, savcının ''Gönül ilişkimiz vardı'' açıklamalarına ''Gönül ilişkisinden ziyade taciz bulunduğu" yanıtını verdi.

Anadolu Ajansı 02.09.2009 - 15:24

Ülük Hukuk Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Savcı Gök'ün basında yer alan ''6 aylık gönül ilişkimiz oldu'' açıklamasına yanıt verilmesi zorunluluğu doğduğu belirtildi.

Müvekkilleri Ü.E.İ'nin üniversitede öğretim görevlisi olduğu, öğrencilerine ve ailesine karşı sorumluluğu ve saygısı nedeniyle savcının iddialarına kendileri aracılığıyla ilk ve son kez yanıt verdiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Sayın savcı ile müvekkilimizin gönül ilişkisi olduğu iddiası gerek mesaj içeriklerinden gerekse müvekkilimizin beyanlarından gerçek dışıdır. Bu nedenle, ortada 6 aylık bir gönül ilişkisinin varlığından ziyade 6 ay süren ve kamu gücünün kötüye kullanılmasıyla desteklenen bir taciz bulunduğu değerlendirilecektir. Sayın savcı önce mesajları reddetmiş, ertesi gün kabul ederek 'gönül ilişkisi' nedenine savunma olarak dayanmıştır. Bu çelişki dahi savcının inandırıcılığını zayıflatmaktadır.''

Savcı Gök'ün 25 Eylül Cuma günü evleniyor olmasının müvekkillerle ilgisi bulunmadığı belirtilen açıklamada, ''Sayın savcının ceza yasasında suç olduğunu bildiği eylemine haklı gerekçe üretmeye çalıştığı düşünülmektedir. Yine sayın savcının şikayetçi vekili sıfatı ile bizim bulunmamızı manidar bulması da benzer bir çabadır. Sayın savcının 'İktidardan düşünce karalama kampanyası yürütüyorlar' savunması ise büyük talihsizliktir'' denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...