Google Bilim Fuarı’nda finalist olma başarısı gösteren lise öğrencisi Elif Bilgin, 1-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen halk oylamasının sonucunda birinci gelerek 'Halk Oylaması Ödülü'nü kazandı.

Birinci seçilecek proje ise 23 Eylül’de belirlenecek.

Elif Bilgin, Google'ın bilime katkı sağlamak amacıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediği fuarda, 15 Global Finalist'ten biri olmaya hak kazanmıştı.

Son aşama olan ‘Büyük Ödül’ün sahibi olacak proje 1-30 Ağustos tarihleri arasında yapılacak online halk oylaması sonunda belirlendi.

Oylamadaki birincilik ile birlikte Elif 10 günlük Galapagos Adaları gezisinin yanı sıra LEGO, CERN veya GOOGLE'a ziyareti de içeren çok çeşitli armağanların da sahibi olacak...

Google Bilim Fuarı’nın 15 finalisti arasından birinci seçilecek proje, 23 Eylül’de açıklanacak. Finale kalan genç bilim insanları, 23 Eylül’de kutlamalar ve büyük ödül için Google’ın Kaliforniya’daki merkezinde buluşacak. Final galası, yarışmanın web sitesinden (http://www.googlesciencefair.com/ ) Google+ sayfasından ve Youtube kanalından izlenebilecek.