Google, Eurovision'un nabzını tutuyor

Bu yıl Moskova'da düzenlenecek Eurovision'a kısa bir süre kala yarışmacıların kazanma şansı Google'ın özel Eurovision sayfasında takip edilecek.

11.05.2009 - 10:06

Google, Eurovision'un nabzını tutuyor

Bu yıl 16 Mayıs’da Moskova’da düzenlenecek Eurovision 2009 öncesinde Google, İnternet kullanıcılarının yarışmaya kendi ülkelerinden katılacak temsilcinin kazanma şansını değerlendirebilecekleri ve yakından takip edebilecekleri bir “gadget” (gereç) yarattı.

Google Eurovision’a özel google.com.tr/eurovision sitesini değişik ülkelerden katılan yarışmacıların arama verilerini kullanarak her bir katılımcının internet dünyasındaki popülerliğini gösterecek şekilde tasarladı.

Bu sitede tüm katılımcıların zaman içerisinde ne kadar arandığını gösteren grafikler ve günlük olarak güncellenen aramaları takip ederek Eurovision finaline kadar hangi ülkenin katılımcısının birinci olacağını tahmin edilebiliyor. Ayrıca bu gereç, web siteleri veya blog sayfalarına da yerleştirilebiliyor.

google.com.tr/eurovision sayfasında 2009 Eurovision Şarkı Yarışması ile ilgili haberlere ve yarışmacılar hakkında daha ayrıntılı bilgilere de ulaşılabiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...