Google hacker’lara 2.7 milyon dolar dağıtacak

Google, geleneksel  hacker yarışması 'Pwnium 4'ün Mart ayında düzenleneceğini açıkladı.

Haberler 24.01.2014 - 11:27

Google hacker’lara 2.7 milyon dolar dağıtacak

Google, Mart ayında düzenleyeceğini açıkladığı Pwnium 4 yarışmasında güvenlik açıklarını bulan hacker'lara toplam 2.71828 milyon dolar para ödülü verecek.

Google, Chrome OS'in güvenlik duvarının ne kadar dayanıklı olduğunu görmek istediği yarışmada, verilecek en büyük ödül miktarlarının geçtiğmiiz yılla aynı olduğunu açıkladı.

Ziyaretçi modu veya giriş yapan kullanıcı olarak tarayıcı veya sistem seviyesinde güvenliği kırmak 110 bin; kullanıcı verilerine ve sistem fonksiyonlarına sızmak, devre dışı bırakmak 150 bin dolarla ödüllendirilecek.

DONANIM HASWELL TABANLI
Chrome OS'in güvenliğini kıran hacker'ların altı haneli miktarlar kazanacağı yarışmada, Google güvenlik açıklarının bulunması halinde bonus ödemeler yapacağını belirterek yarışmacıları teşvik etti.

Güvenlik araştırmacıları, yarışmada ARM tabanlı HP Chromwebook 11 veya Acer C720 Chromebook (sadece Wi-Fi, 2GB modeli) dizüstülerini seçebilecek. Bir önceki yıl sadece Intel tabanlı Chrome OS cihazlara izin veren Google, Pvnium 4'te de Intel Haswell işlemcili dizüstüler verecek.

Yazılımcılar, saldırılarını sahip oldukları donanım ve yüklü olan yazılımlarla gerçekleştirebilecek.

Google, belirlediği kurallar içinde yarışmacıların ortaya çıkaracağı tüm açıkları bildirmesi gerektiğini şart koştu.

Yarışma hakkındaki tüm detaylar ve katılım için TIKLAYIN .

Sayfa Yükleniyor...